Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZAPOMNIANA PIOSENKA

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2022
 • Gatunek:
  Film muzyczny
 • Barwny, 40 min

Bohaterem filmu jest młody chłopak, który przyjeżdża na Osiedle Przyjaźń, szukając zakwaterowania dla swoich dziadków z Ukrainy. Tu poznaje dziewczynę śpiewającą w chórze, która staje się jego przewodnikiem. Pozornie to historia o miłości, która nie może się wydarzyć przez wojnę w Ukrainie, ale głębiej to historia o odnajdywaniu swojej tożsamości. Bohaterom towarzyszą bemowskie grupy muzyczne: Grupa śpiewu tradycyjnego, Wrzawa, Chór Mam oraz Kapela Zamorska pod kierownictwem Olgi Kozieł, Moniki Doris Janasz oraz Roberta Lipki. Integralną częścią filmu jest muzyka. Jest ona nie tylko tłem wydarzeń opowiadanych w filmie, lecz równorzędnym jego bohaterem. Za autorskimi utworami stoją Monika Grzybowska i Marcin Cyronek, ale w filmie pojawią się także piosenki z lat ‘30 XX wieku oraz utwory ludowe.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.10.06 00:41:23
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych