Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PEJZAŻ HORYZONTALNY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1978
 • Premiera:
  1978. 10. 06
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 2607 m, 86 min

  Lokacje: Dąbrowa Górnicza, Bełchatów (kopalnia).

Zrealizowana metodą dokumentalną społeczno - obyczajowa opowieść o przeobrażeniach ludzi przybywających z różnych stron kraju do pracy na wielkiej budowie. Budowa wielkiego zakładu. Trzej nowi robotnicy - Student, Tytus i Chrypulec - mieszkają razem na prywatnej kwaterze. Ich kierownikiem jest inżynier Kołecki, odpowiedzialny nie tylko za przebieg robót, ale także za nadużycia i marnotrawstwo. Kołecki zostaje w końcu zwolniony, a trzej przyjaciele, po wielu perypetiach i wahaniach, zdecydują się zostać w zakładzie, który budowali od podstaw.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1978
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Specjalna Jury
  za podjęcie istotnych problemów współczesnej rzeczywistości związanych z adaptacją społeczno-zawodową młodego pokolenia i konfrontacji postaw
 • 1978
  Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość")-II nagroda
 • 1979
  Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film")
  w kategorii: najlepszy film o tematyce współczesnej; za próbę podjęcia w komedii współczesnej tematyki robotniczej; za rok 1978; nazwa nagrody: Nagroda "Filmu"
2022.05.21 07:02:06
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych