Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LULU

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2022
 • Premiera:
  2022. 11. 09
 • Barwny, 20 odcinków x 22 min

  Serial jest polską wersją rosyjskiej produkcji "IP Pirogova", emitowanej od roku 2019.

  Emisja w serwisie Polsat Box Go: 9 listopada 2022 - 11 stycznia 2023. Od 1 marca 2023 serial emitowany w telewizji Polsat.

Główną bohaterką serialu jest Lucyna Makowska, nazywana od czasów szkolnych przez bliskich Lulu. Ten czuły pseudonim wkrótce może stać się znakiem biznesowym. Do tej pory Lulu zajmowała się tylko domem, była piękną żoną „przy mężu”, wysoko postawionym urzędniku i matką nastolatki. W efekcie zdrady męża i nagłego ich rozstania kobieta musi radzić sobie sama. Postanawia więc otworzyć własny cukierniczy biznes. Coś co dotąd było tylko jej prywatną pasją musi stać się jej zawodem! Wspierać ją będzie siostra Olga - zalotna, zadziorna i romansująca na prawo i lewo pracowniczka studia muzycznego oraz dziadek, którego pomysły przyniosą czasem jednak więcej szkody niż pożytku. W tym czasie nie znikną kłopoty rodzinne i problemy wychowawcze z córką nastolatką. Na drodze Lulu stanie jej dawna miłość Andrzej, a kłody pod nogi rzucać będzie zazdrosna sąsiadka Elka. A wszystko to w towarzystwie lukru, złotej posypki i masy cukrowej we wszystkich kolorach.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

1

 • Odcinek serialu

Lulu, jak nazywają bliscy Lucynę Makowską, szykuje się do uroczystości rocznicy ślubu. Przygotowania zaburza jednak pewien znaczący przypadek. Lulu przyłapuje męża na poważnym kłamstwie. Zszokowana odkryciem – do tej pory szczęśliwa matka i żona - nie poddaje się jednak. Najlepszym sposobem na stres jest.. pieczenie słodkości. Olga, siostra Lulu, kontaktuje ją z potencjalnym klientem, który może złożyć nowe zamówienie na tort. Okazuje się, że jest nim Andrzej, dawny znajomy z czasów studenckich. Od tego spotkania w życiu Lucyny nic już nie będzie takie samo.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu

Lulu, po perypetiach podczas rocznicy swojego ślubu, postanawia na poważnie rozkręcić cukierniczy biznes. Zamówienie jakie załatwia jej siostra, to ogromny weselny tort. Czasu jednak jest mało a do pieczenia dużo biszkoptów. Lulu i Olga znajdują sposób na przyśpieszenie, skorzystają z piekarnika sąsiadki Mai. Wejście do jej mieszkania kończy się katastrofą. Jeszcze większą skończyć się może jednak wesele, na który przygotowywany jest tort, bo pogniewana na mamę Julka robi coś co może zniszczyć reputacje mamy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu

Lulu, rozkręca swój cukierniczy biznes, wspierana przez Olgę, Dziadka i Andrzeja. Nie wszyscy życzą jej dobrze. Czy, to kochająca się w mężu Lulu, Maja, czy, sąsiadka Elka, która zazdrości jej wypieków, czy może ktoś jeszcze? Faktem jest, że jakiś „życzliwy” zawiadamia urzędników i teraz Lulu ma poważne kłopoty. Tymczasem, jej córka, Julka, załamana tym, że nad rodziną wisi widmo rozwodu, postanawia oczernić Andrzeja. Uknuta z koleżanką prowokacja, obraca się przeciwko niej. Dziewczynka pakuje się w naprawdę niebezpieczną sytuacje.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu

Podczas gdy Tadek zajmuje się formalnościami związanymi z działaniem firmy, Lulu zachęca potencjalnych klientów do zamówień. Niestety skutek jest mizerny. Czyżby pomysł z poważnym biznesem miał się okazać jednak klapą? Taka perspektywa nie martwi Jacka, który robi wszystko by znowu wkraść się w łaski żony i wrócić do dawnego stylu życia. Z kolei Andrzej, nie chcąc, aby przyjaciółka załamała się brakiem zleceń, wymyśla, że zamówi tort przez pośrednika. Dziadek też chce pomóc córce i sprzedaje upieczone przez nią babeczki. Zamiast interesu życia pada ofiarą nieporozumienia i żartu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu

Lulu często pracuje po nocach, bo wtedy ma spokój, może się skupić i przygotowywać jak najlepszy wypiek. Tym razem robi miodownik. Niestety poranek nie przynosi dobrych wieści, bo klientów jest bardzo wybredny i tort mu nie smakuje. Olga bierze niechciany wypiek do pracy. W studiu nagrywa właśnie piosenkę Pola Lojola. Znana celebrytka zajada się tortem ze smakiem. Olga i Tadek wpadają na pomysł by wypromować biznes Lulu. Tymczasem Dziadek, chce podstępem, zwrócić na siebie uwagę Elki.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu

Konflikt w Internecie z celebrytką Polą Lojolą, przynosi nieoczekiwany skutek. Lulu jest zawalona zamówieniami i ledwo nadąża z ich realizacją. Przepracowanie odbija się na jej zdrowiu, ale nieoczekiwanie z pomocą przychodzi Jacek, który ciągle liczy, że Lulu mu wybaczy zdradę. Dziadek, pracujący u córki jako dostawca, czuje się niedoceniony i załatwia sobie zastępstwo, co oczywiście nie najlepiej się kończy. Tadek nie ustępuje w staraniach o względy ciągle niechętnej mu Olgi. Niespodziewanie potajemnym sojusznikiem w tej sprawie staje się Dziadek.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu

Podczas, gdy Jacek nie ustaje w staraniach by zbliżyć się do Lulu, Andrzej przysyła jej kwiaty i zaprasza ją na randkę. Lulu jest szczęśliwa. Dobry poranek trwa jednak krótko, bo do drzwi puka Lena, która przynosi złe wieści o Julce. Koleżanka opowiada o tym co dzieje się z nastolatką, podczas gdy jej mama jest zajęta pracą i swoimi problemami w małżeństwie. Informacje spadają na Lulu jak grom z jasnego nieba. Tymczasem Olga kombinuje, jak zdobyć nowych klientów na torty Lulu. Jej pomysły przynoszą jednak dużo niespodziewanych kłopotów, które kończą się interwencją lekarską. Do szpitala trafiają aż dwie osoby.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu

Firma działa legalnie, biznes się kręci, ale Lulu nie chce spocząć na laurach. Chce się dokształcać i być coraz lepszym cukiernikiem. Na warszawskie warsztaty światowej sławy francuskiego cukiernika, biletów nie ma od dawna. Lulu nie odpuszcza i jedzie na miejsce kursu mając nadzieję, że się dostanie. Jej upór kończy się nieprzyjemnymi konsekwencjami. Po pocałunku Olgi, Tadek wyobraża sobie, z˙e cos´ między nimi będzie. Olga, mając dość´ zalotów księgowego, knuje intrygę?, w kto´ra? wplątuje nieświadoma? niczego Julie?.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu

Lulu przyjmuje specjalne zamówienie od młodego małżeństwa, które spodziewa się dziecka. Chcą dowiedzieć się, czy będą mieli dziewczynkę, czy chłopca nie od lekarza, ale w uroczysty sposób, na imprezie, dzięki kolorowi biszkoptu. Lulu dostaje kopertę, w której jest informacja o płci dziecka, na jej podstawie ma przygotować odpowiedni tort. Niestety gubi kopertę, co doprowadza do zaskakujących perypetii. Tymczasem Tadek nie ustaje w staraniach o Olgę i zaprasza ją do siebie na kolacje. Trudno nazwać ją romantyczną, bo to kolacja... z udziałem mamy Tadka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu

Tadek załamany, że Olga nie traktuje go poważnie, upija sie? na smutno w mieszkaniu Lulu. Ta postanawia mu pomóc podbudować´ pewność´ siebie i zmienić´ styl na nieco bardziej nowoczesny. Robi to poza plecami siostry. Tymczasem Andrzej jest świadkiem rozmowy Jacka i Mai, z której wyciąga wnioski narażające na szwank jego relacje z Lulu. Nie ustają perypetie i niesnaski między Dziadkiem i Elką. Dziadek zainspirowany opowieścią dozorcy Zenka, robi jej mocno śmierdzącego psikusa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.05.03 00:22:57
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.