Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZTUKA NIE-KOCHANIA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2022
  • Barwny, 42 min

Film porusza temat seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną. Łączy ze sobą elementy filmu edukacyjnego i dokumentu obserwacyjnego. Powstał w oparciu o doświadczenie i prace badawcze dr Izy Fornalik i profesora Remigiusza Kijaka, ale także szczerych rozmów z rodzicami, terapeutami oraz z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.
„Kiedy jesteśmy pozbawieni możliwości realizacji potrzeb seksualnych to nie możemy w pełni budować własnej tożsamości, tożsamości seksualnej.” mówi w filmie Remigiusz Kijak - profesor UW. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną często nie mają możliwości poznać i zrozumieć własnych potrzeb seksualnych. Zaniechanie działań w imię bezpieczeństwa swoich dzieci nie jest rozwiązaniem. „Możemy zamknąć oczy i udawać, że nasze dziecko z niepełnosprawnością nie ma żadnych potrzeb seksualnych, ale to niczego nie zmieni" - podsumowuje w filmie Iza Fornalik.
Konsekwencją braku edukacji seksualnej własnego dziecka może być nieumiejętność radzenia sobie z napięciem seksualnym, rozumienia tego jak zmienia się ciało, rozumienia siebie i swoich emocji związanych z własną seksualnością. To przesłanie filmu wydaje się być aktualne nie tylko w stosunku do osób z niepełnosprawnością.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 04:09:49
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski