Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ARTUR GUMA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2020
  • Barwny, 19 min

Film „Artur Guma” to historia wspinacza górskiego Artura Pierzchniaka „Gumy”, który ze względu na pewne wydarzenie z przeszłości jest „człowiekiem-legendą”. Znany i ceniony w środowisku wspinaczy i miłośników gór. Po trasach, które zabezpiecza jako ekiper nikt nie boi się wspinać. Człowiek, dla którego skały są czymś więcej niż tylko materią nieożywioną, a góry to miejsce spotkania z Bogiem i samym sobą - trwają od tysiącleci, wyrastają z ziemi i dotykają nieba, więc należy im się szacunek. Twórcy filmu, Damian Bartoszek i Agnieszka Korycka-Sobotka wyruszyli razem z bohaterem w podróż do miejsca, które brutalnie rozwiało marzenia o zdobyciu Himalajów, ale jednocześnie wskazało nowy kierunek na życiowej drodze. „W czasie drogi zmierzyliśmy się ze szczytem, własnymi możliwościami i mroczną przeszłością. Dotarliśmy z Gumą pod górską ścianę, by się od niej odbić i znaleźć źródło prawdziwej siły”.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 02:43:41
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego