Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CIEŃ

  • Serial fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2021
  • Barwny, 13 odcinków x ok. 42 min

Tytułowy „Cień” to Hubert Wilczyński, były oficer CBŚ, który sfingował swoją śmierć. Teraz żyjąc w cieniu odnajduje ofiary przestępstw i niesprawiedliwości, którym system śledczy i sądowniczy nie pomógł, nie zrekompensował poniesionych strat, nie ukarał należycie sprawców. Śledząc materiały prasowe, Internet i policyjne akta, do których ma dostęp dzięki jedynej bliskiej współpracowniczce, hakerce o pseudonimie „Szczur”, prowadzi własne dochodzenie. Gdy nie ma wątpliwości co do winy sprawcy, wymierza sprawiedliwość. Czasem jest to bankructwo sprawcy, czasem jego publiczne zdemaskowanie i zrujnowanie kariery czy życia osobistego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

  • Odcinek serialu

W niewyjaśnionych okolicznościach znika 27-letnia artystka, Ewa Banaszyk. Policja informuje o tym zaginięciu w mediach. Komendant Wroński zleca podkomisarz Edycie Wójcik i młodszemu aspirantowi Mikołajowi Małeckiemu „Małemu” zajęcie się priorytetowo tą sprawą. Policjanci są zaskoczeni. Mają przecież na głowie o wiele ważniejsze śledztwo, sprawę o kryptonimie „Cień”. Tak media i sama policja nazywają człowieka, który jest obecnie solą w oku policji, o którym nikt nie wie nic a który od jakiegoś czasu wyręcza organa ścigania pomagając ofiarom przestępstw, korupcji oraz niewydolnego systemu sprawiedliwości. Okazuje się jednak, że to tzw. „góra” naciska na odnalezienie nieznanej szerzej rzeźbiarki. Ewa spotykała się bowiem z synem wpływowego polityka i jednocześnie bardzo bogatego człowieka – Karola Węglarza. Sprawę trzeba szybko wyciszyć, bo może zagrozić jego reputacji. Tym bardziej, że jest to sam środek kampanii wyborczej, w której Węglarz toczy ostrą walkę z innym kandydatem Stefanem Kamieńskim. Edyta i Mały ruszają do akcji. Wkrótce okazuje się, że w poszukiwaniach dziewczyny uczestniczy też tajemniczy „Cień” i jego współpracowniczka, hakerka o pseudonimie „Szczur”. Kto pierwszy odkryje tajemnicę zniknięcia Ewy Banaszyk?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

  • Odcinek serialu

Ewa Banaszyk od kilku dni przebywa w kryjówce „Cienia”, który w ostatniej chwili uratował ją przed ponownym atakiem Stefana Kamieńskiego. Ewa powoli dochodzi do zdrowia. Ciągle ma jednak opatrunki na oczach po ataku gazem, nie widzi swojego wybawiciela. Nie widzi też miejsca, w którym się znajduje. Jedynym sposobem na to by dowiedzieć się czegoś jest rozmowa. „Cień” jednak nie jest skory ani do rozmowy ani do zwierzeń. Co więcej zapowiada, że musi odwieźć Ewę z powrotem do szpitala, bo tylko lekarze przywrócą jej wzrok. Dziewczyna nie chce, boi się, „Cień” zapewnia, że niebezpieczeństwo minęło, bo Kamieński siedzi w areszcie. To prawda, ale wybawiciel Ewy jeszcze nie wie, że podczas przesłuchania cwany polityk z poparciem adwokata podważa obciążające go dowody. Edycie i Małemu brakuje zeznań ofiary, nie mają pojęcia, gdzie jest jego ofiara, która w tajemniczy sposób zniknęła ze szpitala. Wszystko wskazuje na to, że Kamieński może wyjść z aresztu a Ewa wcale nie jest bezpieczna, jak zapewnia „Cień”. Tymczasem w innej części miasta 15-latek nie wraca do domu po szkole. Jego matka, myśląc, że chłopak spędza gdzieś czas z rówieśnikami, szuka go przez media społecznościowe. Po pewnym czasie pojawia się jej wpis, że syn już wrócił. Nie uchodzi to uwadze hakerki o pseudonimie „Szczur”, która podejrzewa, że chłopak został uprowadzony dla okupu a zastraszona przez porywacza rodzina po prostu boi się zawiadomić policję. Dziewczyna informuje „Cienia” o swoich obawach.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.10.19 00:24:29
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych