Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAPIEROSY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2020
 • Barwny, 18 min

  Film rozwijany w ramach programu "Pierwszy film" organizowanego przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego.

Trwa pierwsza pandemiczna Wielkanoc. Zamknięta w czterech ścianach młoda kobieta opiekuje się ciężko chorym dziadkiem. Czas upływa im na rozmowach, wspólnych posiłkach, oglądaniu rodzinnych zdjęć i graniu w pokera. Łączy ich także pewna niezdrowa przyjemność – oboje lubią sobie zapalić. To, co oglądamy, nie jest tylko spełnianiem rodzinnego obowiązku, ale i obrazem autentycznej ponadpokoleniowej bliskości, jaka łączy tych dwoje ludzi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2021
  Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza")-Wyróżnienie
  w konkursie "Błysk oka"
  za "stworzenie intymnej i poruszającej opowieści o dwóch bardzo różnych światach, które spotykają się na kilkunastu metrach kwadratowych; za ukazanie bliskości, międzypokoleniowego porozumienia i umiejętne balansowanie między żartem a powagą w sytuacji granicznej"
 • 2021
  Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących)-"Frapa" w kategorii: Bohater
  za "autentyczność i prostotę w ukazaniu ujmującego tandemu wnuczka-dziadek oraz mówienie bez zbędnego rozczulania o potrzebie bycia razem, celebrowania chwil, życiu i śmierci. Za sprawienie, że myślimy o własnych dziadkach i zapominamy o różnicy pokoleń"
 • 2022
  Konin (Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych (do roku 2009 Amatorskich) OKFA)-Grand Prix
  w kategorii: Film niezależny
2022.06.13 00:12:35
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency