Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

INNE KACZĄTKO

Na podwórku zamieszkiwanym przez zwierzęta rządzi Kogut. Jest przekonany o swojej wyższości i wymaga od innych całkowitego posłuszeństwa. Każdy z mieszkańców podwórka posiada swój wyjątkowy dar, który składa w podzięce władcy – Kogutowi. Zwierzęta wierzą bowiem, że Kogut ma dar codziennego budzenia Słońca, dzięki czemu mieszkańcy podwórka nie muszą żyć w wiecznych ciemnościach. Ta pozorna harmonia zostanie zburzona, kiedy na podwórku niespodziewanie pojawi się obce, małe Kaczątko, które wciąż szuka swojego daru… Kogut nakazuje zwierzętom wypędzić odmieńca zagrażającego jego uprzywilejowanej pozycji. W obronie Kaczątka staje Kaczka, która traktuje je, jak swoje dziecko. Po wielu przygodach sprytne Kaczątko udowodni zwierzętom, że padły ofiarą oszustwa, a słońce wschodzi codziennie bez pomocy i udziału Koguta.
Ten kolorowy, w dużej mierze muzyczny spektakl i opowiedziana w nim historia „innego” Kaczątka pokazuje, że odmienność nie oznacza wcale bycia gorszym, bo każdy nosi w sobie swój własny, wyjątkowy dar, który kiedyś z pewnością wyjdzie na jaw.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
INNE KACZĄTKO
AutorIwona Kusiak
AutorCezary Żołyński

Varia
pokaż

2023.01.18 04:02:42
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor