Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIE LUBIĘ PANA, PANIE FELLINI

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2020
 • Premiera:
  2020. 10. 27
 • Gatunek:
  Monodram
 • Barwny, 62 min

  Telewizyjna wersja przedstawienia z "Teatru w walizce".

Monodram Małgorzaty Bogdańskiej opowiada historię tych dwojga niezwykłych osób z perspektywy kobiety, Giulietty, która, co ciekawe, swoje pierwsze kroki w zawodzie aktorskim stawiała na deskach studenckiego teatru. Cała narracja głównej bohaterki koncentruje się na jej uczuciach, a także niezwykle trudnych relacjach z Fellinim, zarówno na stopie zawodowej, jak i małżeńskiej. W spektaklu jednym z najważniejszych rekwizytów jest walizka, z której Giulietta wyjmuje kolejne elementy garderoby, tworząc tym samym historię, opartą także na przedmiotach, bardzo istotnych w jej biografii, takich jak melonik, skarpetki, czy też trąbka. Giulietta w przedstawieniu wspomina, że to teatr stworzył ją jako aktorkę, a Fellini ukształtował. Przyznaje także, że rola małżonki wybitnego człowieka była jedną z najbardziej wymagających, z jakimi przyszło jej się w życiu zmierzyć. (TVP)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.10.29 00:22:57
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych