Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAYDAY

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2019
 • Premiera:
  2020. 10. 03
 • Barwny, 4 odcinki x ok. 44 min

  Emisja: 3 - 10 października 2020.

Odcinek 1: Janek Kowalski - spokojny taksówkarz… jest bigamistą. Prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi, z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi, z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, gdy w wyniku pobicia trafia on do szpitala i… policjant prowadzący śledztwo w tej sprawie, inspektor Piotrowski zaczyna zadawać coraz więcej niewygodnych pytań. Bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek. Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki!
Odcinek 2: Po karkołomnej akcji oszukania Policjanta przez Staszka w Rozalinie Janka czeka jeszcze tylko jedna misja. Jest nią powrót do Warszawy i wytłumaczenie się ze swojej nieobecności drugiej żonie – Baśce. Musi tylko wymyślić pretekst dla Marii, żeby go wypuściła z domu. Po tym jak dowiedziała, że miał wypadek, może to być trudne. Co gorsza nie ma, jak jechać, bo skłamał żonie, że ich Rolls Royce jest w naprawie, dlatego musiał wrócić do domu taksówką. Jak zwykle z pomocą przychodzi Staszek, ale tym razem nie bezinteresownie. Chce kasę za pomoc oraz chce poznać drugą żonę Janka. Jest ciekawy. Cała sytuacja coraz bardziej zaczyna go kręcić. Janek wraca do Baśki i udaje mu się wytłumaczyć swoją nieobecność przekupując żonę wycieczką, na którą w tajemnicy zbierał pieniądze biorąc dodatkowe kursy. Nie wie, że czeka go kolejny problem. Torbą z pieniędzmi, pozostawiona w jego taksówce przez tajemniczego klienta, należała do… gangsterów. W mieszkaniu Janka pojawiają się właściciele torby i żądają zwrotu jej zawartości. Po raz kolejny Janka z opresji ratuje Staszek...
Odcinek 3: Ślub, który Janek ma obsługiwać ze Staszkiem, okazuje się jedną wielką katastrofą. Na domiar złego, Staszek wdaje się w romans z… panną młodą. Obaj wylatują z wesela. Skąd teraz wezmą kasę na spłacenie gangsterów? Pod nieobecność Janka i Staszka Maria spotyka się z Baśką. Na razie nic nie wskakuje na to, że miałyby się zorientować, iż mają tego samego męża. Maria zaprasza Baśkę do Rozalina na kolację, oczywiście z mężem. Kiedy Janek wraca i dowiaduje się, że jego kobiety spotkały się, jest przerażony. Nie może zabronić im kontaktu, ale nie może pozwolić też na to, żeby kolacja doszła do skutku. Nie ma jednak wyjścia. Musi wszystko zorganizować tak, żeby grać dalej w grę, która prowadził latami. Po raz kolejny jedyną osobą, która może mu w tym pomóc, jest Staszek. Tymczasem Janek wpada na jeszcze jednej genialny pomysł. Żeby spłacić dług bandytom, muszą ze Staszkiem wygrać na wyścigach konnych. To jedyne wyjście i ostatnia deska ratunku. Policjant prowadzący sprawę pobicia Janka tymczasem zaczyna się domyślać, że coś tu nie gra…
Odcinek 4: Kolacja w Rozalinie trwa. Karkołomne lawirowanie Janka, z znikanie w najbardziej kluczowym momencie, kłamstwa Staszka i cała misterna maskarada jaka obaj z Jankiem prowadzą sprawia, że plan wypala. Co więcej. Wydaje się, że po tym wieczorze Maria już nigdy nie będzie chciała spotkać z Baśką. Rozstają się skłócone, co bardzo jest na rękę Jankowi. Wydaje się, że wygrał. Nie może jednak cieszyć ze swojego zwycięstwa, bo ciągle wisi nad nim wizja oddania kasy bandytom. Co gorsza ci pojawią się. Porywają Janka i Staszka i dają im do zrozumienia, że żarty się skończyły. Dają im kilka godzin na zorganizowanie pieniędzy. Inaczej obaj stracą życie!

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MAYDAY (RUN FOR YOUR WIFE)
Komedia
AutorRay Cooney

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

 • 2019
  Film fabularny / Sam Akina
2024.06.06 05:08:43
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.