Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻNIWA

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2019
 • Premiera:
  2020. 04. 28
 • Gatunek:
  Balet
 • Barwny, 62 min

Żniwa” to pierwsza premiera Polskiego Teatru Tańca pod dyrekcją Iwony Pasińskiej. To spektakl odwołujący się do tradycyjnych obrzędów zasiewów i zbiorów, ukazujący równocześnie siłę namiętności i emocji między ludźmi. Zmysłowym ruchom tancerzy towarzyszą kompozycje elektroniczne Eugeniusza Rudnika oraz tradycyjne polskie pieśni opracowane i wykonywane przez Adama Struga. Narracja spektaklu oparta jest na motywie Odyseusza i bazuje na eposie Homera oraz dramacie Wyspiańskiego „Powrót Odysa”. Spektakl „Żniwa” w reżyserii Igora Gorzkowskiego i choreografii Iwony Pasińskiej, współorganizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2019. (TVP)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.05 00:36:22
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski