Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TYGRYSICE MENOPAUZY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2020
  • Barwny, 48 min

Elżbieta Jodłowska, autorka sztuki "Klimakterium i już" postanowiła że złamie kolejne tabu. Stworzyła dwugodzinną tragifarsę poświęconą uderzeniom gorąca, plamom na skórze, otyłości, atakom histerii, szwankującej pamięci, zanikającemu libido. Widowisko wzbogaciła piosenkami i tańcem. Występy są przyjmowane owacjami na stojąco.
Kamera towarzyszy teatrowi objazdowemu w trasie. Rejestruje wysiłek związany z trudami podróży i z występami w dwóch miastach dziennie. W każdym mieście wystawiane są dwa spektakle. Zdrowie aktorek jest nie najlepsze. Trzeba pilnować godzin brania leków, dowiadywać się o wynik biopsji, morfologii, uważać na łamliwość kości. Nie wolno ulegać zmęczeniu, depresji, słabnącej wierze w człowieka.
Niezależnie od tego czy występ jest w Gostyninie, czy w Berlinie - widownia zawsze jest w ekstazie. Wielbiciele oglądają show po sześć razy. Spektakle "Klimakterium i już" są określane jako "zbiorowe seanse terapii".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.13 00:20:05
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl