Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚWIĘTY

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2020-2022
 • Premiera:
  2020. 03. 02
 • Barwny, 284 odcinki x ok. 21 min

  Seria 1: Odcinki: 1-24. Emisja: 2 marca - 9 kwietnia 2020.
  Seria 2: Odcinki: 25-76. Emisja: 31 sierpnia - 26 listopada 2020.
  Seria 3: Odcinki: 77-128. Emisja: 1 marca - 27 maja 2021.
  Seria 4: Odcinki: 129-180. Emisja: 30 sierpnia - 25 listopada 2021.
  Seria 5: Odcinki: 181-232. Emisja: 14 marca - 14 czerwca 2022.
  Seria 6: Odcinki: 233-284. Emisja: 14 września - 20 grudnia 2022.

Rzecz dzieje się w niewielkim podwrocławskim Uroczysku, gdzie mieści się "Święty Mikołaj" - bar Mikołaja Białacha. Choć funkcjonariusz znany z serialu "Policjantki i Policjanci" zrzucił mundur i zajął się prowadzeniem lokalu, nadal nie potrafi przejść obojętnie, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Jego policyjny instynkt wciąż daje o sobie znać i nigdy nie zawodzi. Namówiony przez swoich pracowników, niezadowolonych z tego co dzieje się w ich rodzinnej wsi, Białach zostaje sołtysem Uroczyska. W końcu kto jak nie Mikołaj - "patron od spraw beznadziejnych" - będzie umiał przełamać panujący tu marazm i strach, by zaprowadzić wreszcie porządek?
Niezależny i niedający się zastraszyć Białach stanie się prawdziwym szeryfem Uroczyska, popadając w konflikt z najważniejszą osobą w okolicy - właścicielem przetwórni wędlin, Krzysztofem Kordasem. We wsi nic nie dzieje się bez wiedzy i przyzwolenia Kordasa i nikt nie ma odwagi z nim zadrzeć, zwłaszcza odkąd ostatni sołtys zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Jest tylko jedna osoba, przy której trzęsący okolicą biznesmen mięknie jak wosk – to jego rozpuszczona i rozrywkowa 19-letnia córka Luiza.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2021
  Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych)-Srebrny Granat

Patrz także:
schowaj

 • 2023
  Serial fabularny / Kamila Fidler i in.

1

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Nowy sołtys dostaje od Czarnej nietypowy prezent i poznaje sierżanta Żbikowskiego oraz posterunkową Magdę. Gospodyni prosi policję o pomoc z powodu dziwnego zachowania księdza. Tymczasem Michał nie jest zachwycony zbliżającymi się odwiedzinami swojego brata, a Czarna dowiaduje się że jej matka, która wyjechała za pracą do Włoch, została okradziona.

2

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Na plebanię przychodzi skruszony Oskar. Magda prosi Białacha o pomoc w sprawie ministranta i jego ojca, przesłuchiwanych przez sierżanta Żbikowskiego. Białach wraz z księdzem postanawiają sprawdzić co kryje wnętrze stodoły rodziny Oskara. Czarna proponuje zorganizowanie imprezy, na której nowy sołtys mógłby bliżej poznać mieszkańców Uroczyska oraz ich problemy. A tych okazuje się być w Uroczysku wyjątkowo dużo… Brat Michała, Tomek, popisuje się przed rodziną i chce rozmawiać z ojcem na osobności. Czarna postanawia znaleźć dodatkową pracę, żeby zdobyć pieniądze dla matki na jej powrót do Polski. Zatrudnia się u Kordasa do sprzątania jego rezydencji.

3

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Żbikowski przesłuchuje ojca Oskara na okoliczność odkrycia nielegalnej plantacji marihuany. Posterunkowa Magda wątpi w winę ojca ministranta i prosi Białacha o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy. W barze zaginął zeszyt sołtysa z uwagami i prośbami mieszkańców. Ksiądz postanawia spisać swój własny notes z charakterystykami mieszkańców Uroczyska. Czarna, rozpoczyna pracę u Kordasa, a ten postanawia mieć nowego sołtysa na oku. Rodzice Michała świętują odwiedziny Tomka i radosną nowinę o ciąży Niny.

4

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Czarna dowiaduje się, że jej matka na razie nie wraca do Polski. Dziewczyna kontynuuje pracę u Kordasa, a jego córka, Luiza, daje się jej poznać od jak najgorszej strony. Matka Oskara zwierza się księdzu z problemów. Sołtys postanawia sposobem pokonać zbirów gnębiących rodzinę kobiety. Dzięki akcji Białacha, sierżant Żbikowski aresztuje jednego z bandytów i informuje o tym media, przypisując sobie wszystkie zasługi. Kordas jest niezadowolony z faktu, że w Uroczysku ktoś bez jego wiedzy prowadził interesy.

5

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Podczas nabożeństwa wiernych zaskakuje nietypowa muzyka grana przez nowego organistę, Lucjana. Gospodyni próbuje wyperswadować mu dalszą karierę muzyczną, a ksiądz pomaga mu odnaleźć się w innej formie sztuki. Michał zostaje zaatakowany w domu przez nieznanego sprawcę. Białacha i Czarną martwi długa nieobecność kucharza. Kordas rozpoczyna najnowszą akcję promocyjną wyrobów swojej przetwórni mięsnej - otwiera food truck z kiełbaskami i ogłasza loterię, w której można wygrać 100 tysięcy złotych. Gospodyni mówi księdzu o serii włamań w Uroczysku. Rodzice Michała informują go o planach związanych z Tomaszem i gospodarstwem.

6

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Tomasz prowokuje Michała do kłótni. Michał zwierza się Czarnej z kłopotów w domu. Tomasz kłóci się też ze swoją żoną, Niną i zostaje przyłapany przez Michała gdy jej grozi. Sytuacja miedzy braćmi staje się jeszcze bardziej napięta. Ksiądz zdenerwowany podejrzanymi kradzieżami, do których dochodzi w Uroczysku, nie daje Jolancie rozgrzeszenia i postanawia rozwikłać zagadkę włamań w Uroczysku. Tworzy grupę wsparcia okradzionych. Lucjan w ramach rozwijania talentów chce namalować portret Jolanty. Białach odwiedza food truck. Zastaje na zmianie sympatycznego Jacka. Kordas jest mocno zaaferowany zniknięciem swojej córki.

7

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Żbikowski wścieka się na posterunkową Magdę, obwiniając ją, że dopuściła do włamań w Uroczysku pod jego nieobecność. W dodatku aresztuje Michała jako podejrzanego o kradzieże. Czarna postanawia ukarać upojonego sukcesem i alkoholem sierżanta. Gospodyni jest załamana namalowanym przez Lucjana portretem i prawdziwym powodem do stworzenia obrazu. Z kolei Czarną załamuje rozmowa z mamą. Wychodzi na to, że podczas gdy ona pracuje na dwa etaty, jej matka najwidoczniej nie przejmuje się ich problemami finansowymi. W barze Święty Mikołaj odbywa się zebranie grupy wsparcia okradzionych mieszkańców. Roman gorączkowo szuka swojego zaginionego losu na loterię Kordasa.

8

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Czarna podstępem stara się o wypuszczenie Michała z aresztu. Sierżant Żbikowski postanawia złożyć w kościele zobowiązanie do całkowitej abstynencji od alkoholu. Luiza chce pomóc Białachowi rozwikłać zagadkę losów na loterii i przypadkiem znajduje w food trucku nieprzytomnego i pobitego Jacka. Posterunkowa Magda wraz z Białachem postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Czarna zaprasza Michała do siebie i dowiaduje się, że matka niedługo wróci z Włoch z niespodzianką.

9

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Michał zostaje potrącony przez rozpędzone auto, które ucieka z miejsca wypadku. Widzi to ksiądz, ale gdy sprowadza pomoc, okazuje się, że Michał zniknął. Gospodyni, w ramach walki z alkoholizmem w Uroczysku, stara się przekonać sołtysa do zamknięcia sklepu monopolowego znajdującego się w sąsiedztwie kościoła. Michał w wyniku obrażeń głowy traci pamięć, co próbuje wykorzystać jego brat Tomek. W miejscu wypadku Białach wraz z Magdą odnajdują ślady wskazujące na Luizę, która zostaje aresztowana. Kordas zwraca się do sołtysa o pomoc w sprawie uniewinnienia córki.

10

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2020

Tomek jest wściekły, że nie udało mu się oszukać Michała. Przekonuje Ninę, by nakłoniła Michała do przepisania na niego ziemi. Kordas próbuje zrozumieć, dlaczego córka nie protestowała kiedy policja stawiała jej zarzuty i w końcu odkrywa jej sekret. By odkryć prawdę o wypadku Białach i Magda próbują użyć podstępu. Gospodyni z plebanii nabiera przekonania, że Ksiądz posiada nadludzką moc uzdrawiania chorych.

2024.04.20 01:02:35
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.