Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

A CO JEŚLI NIC?

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2020
 • Barwny, 41 min

Bohaterem filmu jest polski archeolog, profesor Andrzej Niwiński, który od ponad 30 lat szuka grobowca faraona Amenhotepa I w Egipcie. Pomimo zwątpienia ze strony współpracowników on ciągle wierzy i nie przestaje dążyć do celu, który sobie wyznaczył. Przed nim ostatnia misja i ostatnie miejsce gdzie możne znajdować się grobowiec. Czy uda mu się w końcu odnaleźć zaginionego faraona?
,,A co jeśli nic” to historia człowieka, który poświęcił pół życia by wbrew wszystkiemu i wszystkim udowodnić słuszność swoich naukowych teorii i spełnić marzenie życia. W filmie nie pytamy jednak o sens naukowej pracy, ale o kondycję człowieka i siłę, która w nim drzemie w drodze do upragnionego celu. Realizacja zamierzeń choć może przynieść ulgę jest jedynie chwilą spośród tysiąca innych. I świadczy o tym kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2020
  Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy)-Nagroda dla najlepszego dokumentalnego filmu krótkometrażowego
 • 2022
  Archeologiczne Sensacje (nagrody magazynu "Archeologia Żywa")
  nominacja w kategorii: Najważniejsza premiera
2023.01.18 03:52:22
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.