Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OSTATNIA BITWA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2019

Rok 1988. Polska Rzeczpospolita Ludowa zmagała się z problemami w zaopatrzeniu społeczeństwa w papier toaletowy (jeden obywatel rocznie miał przydział na 7 rolek). Na kilogram mięsa polski robotnik musiał pracować dwa – trzy dni, ale za to zniesiono kartki na czekoladę. Z Turcji płynęły okręty pełne pomarańczy, z USA dochodziły transporty mleka w proszku, a w zamian Jerzy Urban wspierał kocami i śpiworami bezdomnych w Nowym Jorku. Jeśli chodzi o bliższych sąsiadów, na przykład taką Norwegię – cóż, tu sprawa była nieco bardziej skomplikowana. Przybycie norweskiego promu „Bolette” wypełnionego wartą ponad dwa miliony dolarów pomocą humanitarną – głównie lekami, urządzeniami medycznymi, zebranymi przez 25 organizacji charytatywnych było uzgodnione z polskimi władzami – przygotowania do przyjęcia i obsłużenia promu trwały ponad miesiąc. Dwanaście kontenerów wypełnionych sprzętem medycznym, który miał być kolportowany przez Kurię do lokalnych parafii, a stamtąd do najbardziej potrzebujących. Tyle w teorii. Rzeczywistość przyniosła inne zaskakujące rozwiązania. To wciągająca opowieść o odwadze i sensie walki o prawdę okraszoną nieco absurdalnym i pełnym ironii humorem, jaki towarzyszył walce o wolność.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.12.02 00:21:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego