Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DOŁĘGA-MOSTOWICZ. KIEDY ZAMYKAM OCZY

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2019
 • Premiera:
  2019. 05. 20
 • Barwny, 76 min

Kim był Tadeusz Dołęga-Mostowicz? Pisarzem, kobieciarzem, obrońcą II Rzeczpospolitej czy jej wprawnym krytykiem?
Ze spektaklu dowiemy się wiele o inspiracjach twórcy „Znachora”, a także jego perypetiach miłosnych. Poznamy pierwowzór postaci Nikodema Dyzmy oraz jego dalszy, powojenny żywot w Polsce Ludowej. Właśnie Dyzma będzie w tej opowieści kluczem do biografii znakomitego pisarza. Dla wszystkich miłośników słynnych ekranizacji Dołęgi-Mostowicza może być to doskonała okazja do zapoznania się z przedwojennymi perypetiami autora „Pamiętników Pani Hanki”, szczególnie, że nigdy przedtem nie powstało dzieło telewizyjne ukazujące jego osobiste losy. Spektakl Teatru Telewizji może być asumptem do wydobycia Dołęgi-Mostowicza z ukrycia i próbą ciekawej reinterpretacji jego dokonań. Przedstawienie „Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy”, referując zarówno przedwojenną jak i powojenną obyczajowość oraz polityczność, jednocześnie wzrusza widza nieoczywistą postawą, zawikłanymi losami oraz tragiczną śmiercią tytułowego bohatera.(TVP)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2019
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za reżyserię
 • 2019
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za scenografię
 • 2019
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za montaż
2023.03.19 00:39:31
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency