Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MARYJKI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2020
 • Barwny, 75 min

  Film dedykowany mamie reżyserki.

Bohaterka filmu to 50-letnia Maria, która spędza czas głównie w swoim mieszkaniu, pełnym podniszczonych figur Maryjek, paląc papierosy, popijając martini, czytając harlequiny i biorąc długie kąpiele przy świecach. Pozostałą część każdego dnia kobieta spędza w osiedlowym supermarkecie, gdzie pracuje. Rutynę dnia przerywają od czasu do czasu niezapowiedziane odwiedziny jej siostrzenicy, Heleny, która wpada do Marii, kiedy świat ją zmęczy i porani. Tak razem chowają się przed światem z Maryjkami.
Ta monotonia kończy się, gdy Maria rozpoczyna hormonalną terapię zastępczą, która ma na nią i jej otoczenie zaskakujący, burzliwy i nieco zabawny wpływ. Bohaterka zaczyna odczuwać dawno zapomniane seksualne i zmysłowe potrzeby.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2020
  Montreal (Fantasia International Film Festival)-Nagroda Główna
  w konkursie Cheval Noir
 • 2020
  Montreal (Fantasia International Film Festival)-Nagroda za reżyserię
  w konkursie Cheval Noir
 • 2020
  Montreal (Fantasia International Film Festival)-Nagroda za rolę kobiecą
  w konkursie Cheval Noir
 • 2020
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera")-Nagroda Publiczności
 • 2020
  Gijon (Festival Internacional de Cine de Gijón)-Grand Prix
 • 2020
  Gijon (Festival Internacional de Cine de Gijón)-Nagroda aktorska
 • 2021
  Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła")-III Nagroda
  za "kobiecość, wygrywającą wszystko"
 • 2021
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za rolę kobiecą
  za "czar i charme"
 • 2021
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Stowarzyszenia Kobiet Filmowców
  za "wkład w rozwój kobiecej perspektywy w filmie pełnometrażowym"; uzasadnienie jury: "Film, który podejmuje ważny i właściwie nieobecny w kinie temat kobiecej seksualności w kontekście menopauzy. Temat pomijany, uznawany za nieistotny i wstydliwy, a przecież dotyczy lub będzie dotyczył ponad połowy ludzkości. Mamy nadzieję, że dzięki kreacji aktorskiej kino z większą empatią i odwagą sięgnie po ten temat"
 • 2021
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych
  uzasadnienie jury: "Misją Stowarzyszenia Kin Studyjnych jest zauważenie tego, co łatwo przegapić, odkrywanie i wspieranie potencjału artystycznego, który gwarantuje dobre, ambitne, wrażliwe oraz emocjonalne kino"
2023.01.18 00:10:25
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.