Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚLĄSKI IKAR. ANTONI GABRIEL

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 28 min

Antoni Gabriel urodził się 18 maja 1911 roku w Mnichowicach koło Bralina, jako syn Jana, rolnika, i Pauliny z domu Stodek. Po ukończeniu szkoły powszechnej wyuczył się rzemiosła kowalskiego. Służbę wojskową odbył w latach 1932 - 1934 w 3. Pułku Lotniczym na Ławicy w Poznaniu. Skonstruował samodzielnie dwuosobowy samolot Śląsk, na którym 8 listopada 1936 roku wykonywał loty w okolicach Bralina. Od 1944 roku przebywał w Anglii, gdzie uzyskał tytuł inżyniera mechanika, specjalisty silników lotniczych. W roku 1947 wyjechał do Rio de Janeiro (Brazylia), gdzie zajmował się projektowaniem i produkcją składanych rusztowań do budowy wysokościowców, silników i łodzi, przęseł mostowych, hangarów lotniczych, masztów i wież RTV oraz pras złomu. Zmarł 23 września 1991 roku w Rio de Janeiro. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.01.23 02:54:54
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman