Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POWRÓT DOKTORA VON KNIPRODE

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1965
 • Premiera:
  1966. 08. 30
 • Czarno-biały, 2 części, 105 min

  Film stanowi ciąg dalszy serii "Podziemny front".

  Lokacje: Łódź (m.in. ul. Ogrodowa, kaplica Scheiblerów na Starym Cmentarzu, ul. Roosevelta, willa Józefa Richtera przy ul. Skorupki 8/10).

Film przedstawia poszukiwania przez polskie władze bezpieczeństwa, już po zakończeniu działań wojennych, zbrodniarza wojennego - szefa warszawskiego Gestapo, doktora von Kniprode.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

NA WILCZYM TROPIE (1)

 • Część
 • 47 min

Sztab grupy Werwolfu wraz ze swoim szefem przygotowują się do ewakuacji i ucieczki przed zbliżającymi się polskimi wojskami. Polacy wkraczają szybciej niż się spodziewali. Niemcy uciekają w popłochu ukrywając dokumentację kodów i szyfrów oraz prywatne archiwum Kniprodego. Polskim żołnierzom udaje się znaleźć dokumenty schowane przez Niemców, jednak samym Niemcom przy pomocy Polaka - zdrajcy udaje się uciec. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

W MATNI (2)

 • Część
 • 58 min

Ostatnie dni II wojny światowej. W piwnicy pracownicy sztabu grupy Werwolfu nadają meldunki, w międzyczasie polski lekarz usuwa zbrodniarzowi wojennemu doktorowi von Kniprodemu numer identyfikacyjny. Lekarz po wykonaniu zabiegu ma być zabity, lecz w czasie zamieszania udaje mu się uciec. Akcja filmu przenosi się do Berlina. Polski lekarz rozpoznaje w jednym z konsumentów restauracji zbrodniarza, któremu usuwał numer identyfikacyjny. Fakt ten zgłasza Amerykanom, ci robią wszystko by ukryć zbrodniarza. Lekarz odnajduje polskich żołnierzy, którzy pomagają mu ukryć się przed Niemcami, którzy ponownie wydali na niego wyrok śmierci i umożliwiają powrót do Warszawy. Sami zajmują się wytropieniem doktora von Kniprode i członków jego siatki szpiegowskiej. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:17:27
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych