Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KUBA I ŚRUBA

 • Serial animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011-2016
 • Barwny, 13 odcinków x ok. 13 min

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

PORWANA KRÓLEWNA (1)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2011
 • Barwny, 13 min

Deszczowy dzień. Kuba, młodszy z braci, poświęca czas lekturze, starszy - nazywany "Śrubą" - Mateusz wyraźnie nudzi się, bawiąc się łyżeczką. W jego wyobraźni łyżeczka zamienia się w żabkę, zeskakuje ze stołu do wody, bo okazuje się, że w wyobraźni Mateusza pokój chłopców zalała woda. Oczywiście Kuba zajęty lekturą, nie ma o tym zielonego pojęcia, dopiero gdy zobaczy brata pływającego na suchym dywanie, złapie konwencję zabawy i wskoczy za bratem do wody.
W wodzie chłopcy ścigają żabę. Wreszcie udaje się ją złapać. Gdy Mateusz całuje żabkę, ta zmienia się w piękną królewnę. Chłopcy są oczarowani jej urodą. Niestety pojawia się smok i porywa królewnę. Chłopcy ruszają w pościg za smokiem. Pomaga im łabędź, na którym wylatują przez okno z pokoju.
Chłopcy na łabędziu lecą nad oceanem. Tropem szalika królewny trafiają na wyspę z zamkiem. Tu po raz drugi dochodzi do spotkania ze smokiem. Zionący ogniem gad przepędza chłopców.
Osmoleni, wraz z łabędziem, wracają do pokoju. Ptak ma już dość, ale chłopcy nie odpuszczają. Muszą uwolnić piękną królewnę. Po wielu perypetiach, zrazu żaglówką, potem statkiem ratowniczym docierają na wyspę smoka. Tu okazuje się, że smok więzi królewnę w baszcie. Uzbrojeni w sprzęt gaśniczy dzielni chłopcy stają naprzeciwko smoka. Gdy dochodzi do decydującego starcia chłopcy przy pomocy królewny pokonują smoka.
Mateusz i Kuba rywalizują o względy królewny. Starszy brat wygrywa rywalizację i całuje królewnę. Ta nieoczekiwanie zmienia się w żabkę, która ląduje na stole w pokoju chłopców, przyjmując kształt łyżeczki. Chłopcy są na powrót w swoim pokoju. Odwiedza ich koleżanka, która łudząco przypomina królewnę z ich wyobraźni...

DWÓCH JASIÓW I MAŁGOSIA (2)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2012
 • Barwny, 13 min

Dlaczego odkurzacz ma służyć tylko do sprzątania. Od czego jest wyobraźnia? Kuba i Śruba potrafią wyczarować magię z najbardziej prozaicznej rzeczy. Na odkurzaczu chłopcy opuszczają swój pokój i lądują w ciemnym lesie. Obu straszą dzikie zwierzęta, spróchniałe konary drzew, kruki, nietoperze, a nawet małe grzyby, które zachowują się dziwacznie, przypominając krasnoludki. Obaj bracia docierają na polanę, na której stoi dziwny domek z piernika. Wokół nikogo nie widać. Głodni chłopcy dopadają do piernikowej ściany domu, odrywają kawałki piernika i zjadają. Na miotle nadlatuje wiedźma i zaprasza chłopców do środka. Tam czeka na obu uczta na słodko. Nadskakująco uprzejma wiedźma podsuwa chłopcom przeróżne smakołyki. Widać wyraźnie, że faworyzuje Śrubę, który popisuje się przed wiedźmą swoją przewagą nad młodszym bratem. Zachwycona nim wiedźma wyraźnie chce go utuczyć podsuwając mu wszystko, co najlepsze na stole. Nie zwraca uwagi na to, że dzieje się to kosztem Kuby, któremu zabiera kolejne smakołyki, na które on ma ochotę. Obrażony Kuba wychodzi z chatki. Zajęty jedzeniem Śruba nie zauważa, że wiedźma dosypuje mu coś do czekolady w płynie i widzi go już utuczonego w kotle na piecu. Tymczasem Kuba odkrywa z boku domku wiedźmy drewnianą klatkę, w której więziona jest Małgosia. Obok dziewczynki jest mnóstwo smakołyków, ale dziewczynka nie chce ich tknąć. Niespodziewanie zjawia się wiedźma i zamyka Kubę do klatki razem z Małgosią. Wiedźma, upewniwszy się, że Śruba smacznie śpi, nalewa wodę do stojącego na piecu kotła, po czym oblizując się ze smakiem dosypuje do kotła kuchenne przyprawy. W klatce Kuba i Małgosia z zapałem wyrzucają z klatki na polanę kolejne smakołyki, które zjada dzik zbliżając się do klatki. Gdy jest już blisko dzieci, te wymownie spoglądają na siebie i przestają mu rzucać pożywienie. Ciągle głodny wilk rzuca się na klatkę i rozbija ją. Wiedźmie wydaje się, że coś słyszy, ale dochodzi do wniosku, że to nic ważnego i rozpala ogień w piecu. W tym momencie do jej chatki wpada Kuba z Małgosią. Oboje podbiegają do wiedźmy i nakładają jej kocioł na głowę. Następnie budzą śpiącego Śrubę i uciekają. Dzieci biegną przez las, popędzając zaspanego Śrubę. Za nimi gna wiedźma na miotle. Dzieci uciekają między drzewami. Wiedźma, pędząc na miotle, nie wyrabia na zakręcie i rozbija się o drzewo. Kuba i Śruba wybiegają z lasu. Kuba i Śruba są ponownie w swoim pokoju. Wchodzi koleżanka, która na pierwszy rzut oka przypomina Małgosię…

BABCIA CZERWONEGO KAPTURKA (3)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2014
 • Barwny, 12 min

Nawet ostatni grzybek w słoiku może być początkiem niezwykłej przygody. Tym razem Kuba i Śruba wymyślają sobie wyprawę na grzyby. W lesie ich wyobraźnia uruchamia groźnego wilka. Chłopcy trafiają do domku babci Czerwonego Kapturka. W ślad za nimi do domku babci przybywa wilk, a za nim goniący go myśliwy paintbalista. Sytuacja wymyka się spod kontroli, ale na szczęście okazuje się, że babcia nie da sobie w kaszę dmuchać…

KIJE SAMOBIJE (4)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2014
 • Barwny, 12 min

Tym razem fantazja chłopców przenosi ich w tybetańskie klimaty. Kuba i Śruba odnajdują się w klasztorze Szalonego Lina. Okazuje się, że walki wschodu, obok bajek, są tym, co bracia lubią najbardziej, ale niespodziewanie dla nich w tybetańskiej scenerii pojawia się groźny Dżin. Sytuacja najwyraźniej wymyka się spod kontroli. Na szczęście na świecie są prawdziwi Mistrzowie i są kije samobije…

LATAJĄCY KUFEREK (5)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2016
 • Barwny, 12 min

Dobry pilot poleci nawet na drzwiach od stodoły. Kuba i Śruba mają głowy nie od parady i w latającym kuferku trafiają wprost pod jamę smoka. Okazuje się, że smok więzi porwaną dziewczynkę. Chłopcy stają w jej obronie, ale nawet broń na grubego zwierza nie robi na smoku wrażenia. Sytuacja wydaje się być beznadziejną, ale na szczęście Kuba zna historię wawelskiego smoka.

HOKUS POKUS (6)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2016
 • Barwny, 12 min

Nigdy nie wiadomo, gdzie czai się diabeł. W niewinnej zabawie chłopców pojawia się diabełek i umiejętnie wciąga chłopców w swój świat. Na latających krzesłach Kuba i Śruba wkraczają w diabelską krainę. Na szczęście oprócz diabłów są jeszcze anioły, więc Kuba i Śruba mogą rozkoszować się urokami Arkadii. Tylko czy diabełek popuści? Czy aniołek zdoła wyprowadzić Kubę i Śrubę z królestwa diabełka?

MAŁY RYCERZ (7)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2016
 • Barwny, 12 min

Wystarczy drewniany miecz, koń bujany i chłopcy przenoszą się do czasów średniowiecza. Rycerz Śruba i giermek Kuba wyruszają na turniej rycerski o rękę królewny. W drodze napada na nich rabuś. Okazuje się, że rabuś to dawny rycerz, który opowiedział się po złej stronie. Kuba i śruba trafiają do zamkowego lochu. Na szczęście mają inteligentnego konia, ale i tak walcząc o rękę królewny będą musieli zmierzyć się powtórnie z rycerzem rabusiem.

Nagrody
schowaj

 • 2016
  Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa)-Nagroda Jury Dziecięcego

WYSPA SKARBÓW (8)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2016
 • Barwny, 12 min

Śruba w swoim tablecie odkrywa starą mapę i razem z Kubą rusza na poszukiwanie wielkiego skarbu. Na wyspie należącej do archipelagu Wysp Upalnych spotykają pirata, który ani myśli podzielić się z nimi zdobyczą. Obie strony nie wiedzą jednak, że będą musiały stawić czoła tajemniczemu strażnikowi skarbu.

CIACHOMANIAK (9)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2016
 • Barwny, 12 min

Kto z nas nie lubi słodyczy? Niestety słabość do ciasteczek niejednego wpędziła w kłopoty. Tym razem Kuba i Śruba w poszukiwaniu ulubionych ciasteczek wędrują do krainy, w której mieszka tytułowy fan słodyczy. Śruba jest przekonany, że to Ciachomaniak zjadł jego ciasteczka. Okazuje się, że pretensje do miłośnika ciasteczek ma także kot w butach.

SIÓDMY KRASNOLUDEK (10)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2016
 • Barwny, 12 min

Zwykły ogrodowy krasnal inspiruje chłopców do wyprawy w krainę Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Jak przystało na przygody Kuby i Śruby bajki mieszają się ze sobą. Baba Jaga prześladuje siedmiu krasnoludków, a Śnieżka jak przystało na współczesną dziewczynę bierze sprawy w swoje ręce. Czy chłopcy uwolnią siódmego krasnoludka? Czy Śruba zostawi brata i zamieszka z piękną Śnieżką?

2021.06.22 00:16:00
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego