Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SAM NA SAM

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1977. 04. 25
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny, 2353 m, 82 min

  Lokacje: Warszawa.

Dramat psychologiczno - obyczajowy, podejmujący sprawę kryzysu uczuć w stosunkach międzyludzkich. Młodzi bohaterowie, opierający swój związek na programowej rezygnacji z zaangażowania emocjonalnego, pod wpływem tragicznego wypadku zmieniają zasady dotychczasowego współżycia.

Ania, studentka IV roku socjologii, dorabia pracując w studenckiej spółdzielni. W czasie sprzątania w jednym z mieszkań spada z okna i niszczy gitarę właściciela. W tych niecodziennych okolicznościach dochodzi do poznania z Witkiem, wziętym projektantem mody, który proponuje jej pracę modelki. Ania, początkowo niezbyt chętnie, zgadza się na tę pracę.
Podczas wspólnych wyjazdów na pokazy mody Witek szybko zdobywa względy Ani, godzącej się na narzucony przez niego układ: zamieszkują wspólnie, lecz bez żadnych zobowiązań z obu stron.
Konflikt zaczyna się w momencie, kiedy dziewczyna zachodzi w ciążę. Witek każe jej pozbyć się dziecka, Ania nie zgadza się na zabieg. Witek decyduje się w końcu na ślub, jadą powiadomić o tym matkę Ani. W drodze powrotnej dochodzi do scysji. Ania każe zatrzymać samochód przy przydrożnym zajeździe, jest jej niedobrze. Wchodzi na chwilę do zajazdu, by się czegoś napić. Gdy jej nieobecność przedłuża się Witek idzie za nią i zastaje ją na parkiecie w ramionach nieznajomego mężczyzny. Dochodzi do nierównej bójki; nieznajomy i jego kumple znęcają się nad Witkiem; na koniec wrzucają do pojemnika z wapnem. Witek traci wzrok.
Ania, w poczuciu ogromnej winy, pragnie pomóc Witkowi w trudnym okresie przystosowywania się do nowego życia. On jednak odrzuca jej pomoc. Chce sam przezwyciężyć kalectwo. Długotrwałe próby nie dają rezultatu. Jest coraz bardziej załamany - usiłuje popełnić samobójstwo.
Uratowany, nadal nie chce pomocy Ani uważając, że powoduje nią tylko litość. Kategorycznie żąda, aby dziewczyna usunęła ciążę. Ania cierpliwie przeczekuje kryzys, opiekuje się Witkiem z daleka, wreszcie wyznaje mu miłość i błaga o pozwolenie urodzenia dziecka i pozostania z nim na zawsze. Witek uwierzy wreszcie w szczerość jej uczucia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1977
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za rolę kobiecą
2019.10.24 00:25:14
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego