Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYKLĘCI PRZEZ KOMUNISTÓW ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI

  • Widowisko telewizyjne
  • Rok produkcji:
    2017
  • Barwny, 43 min

Widowisko będące częścią prezentacji serii monet, przygotowanej przez Narodowy Bank Polski, osnute jest na historii jednego bohatera, który walkę z sowietyzacją Polski okupił życiem. Lejtmotivem opowieści są wydarzenia, dziejące się na sali sądowej, na której widzowie wcielają się w rolę publiczności podczas procesu żołnierza, oskarżonego o zdradę i któremu grozi najwyższy wyrok kary. Pretekstem do opowiedzenia całej historii jest, błaha z pozoru, współczesna rozmowa między dziennikarzem i jego operatorem. Ekipa filmowa przyjechała w to miejsce, żeby nakręcić krótką relację z otwarcia jakiejś wystawy. Rzucone od niechcenia przez dziennikarza słowa, uruchamiają pełną skupienia i emocji rozmowę na temat tragicznej historii tego miejsca. Dopiero po jakimś czasie okazuje się, że dziadek operatora właśnie na tej Sali został skazany na karę śmierci. Spektakl dzieje się w dwóch czasach współcześnie i 65 lat temu i w kilku przestrzeniach współcześnie w sali, w której kiedyś funkcjonował sąd, 65 lat temu na tej samej sali sądowej i w celach więziennych. Wszelkie retrospektywne sceny opowiedziane są w formie filmów, wkomponowanych w przestrzeń sceniczną. Spektakl uzupełniają występy wokalistów, współczesne piosenki brzmią zupełnie inaczej w kontekście dramatycznych, historycznych wydarzeń. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.05.21 08:28:48
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency