Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZDJĘCIA PRÓBNE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1976
 • Premiera:
  1977. 05. 16
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy
 • Barwny i czarno-biały, 3026 m, 99 min

  Lokacje: Warszawa (Dom Towarowy "Junior", taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, Dworzec PKP Warszawa Śródmieście).

Wczesny film Agnieszki Holland, Pawła Kędzierskiego i Jerzego Domaradzkiego. Trojgu reżyserom udało się powściągnąć indywidualistyczne zapędy, co sprawiło, że - mimo z założenia nowelowej kompozycji - "Zdjęcia próbne" są utworem zdumiewająco spójnym, zarówno formalnie, jak i myślowo. Realistycznym obserwacjom twórców wtórują wplecione w fabułę fragmenty z autentycznych zdjęć próbnych. Ich młodzieńczy film staje się przez to jeszcze bliższy życiu.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego w małym mieście. Maturzystka Anka deklamuje wiersz. Potem w domu z koleżanką wybierają zdjęcia, które poślą do ogłaszającego się w gazecie kierownictwa produkcji filmu poszukującego młodych kandydatów do ról. Anka wiąże z tym konkursem duże nadzieje na wyrwanie się z nudnego domu rodzinnego i na barwne życie. Na młodzieżowej prywatce zadurza się w Tomku, koledze ze szkoły. Zgadza się wyjechać z nim i jego kolegą do ośrodka campingowego. Przeżywa tam pierwszą miłosną przygodę. Tomek traktuje sprawę "sportowo" i proponuje Ance przespanie się również z kolegą. Anka przeżywa szok. Po powrocie do domu zastaje wezwanie na zdjęcia próbne. Wyjeżdża do Warszawy. Paweł opuszcza dom dziecka i jedzie do pierwszej w życiu pracy. Podczas badań lekarskich zakochuje się w pielęgniarce, która okazuje się żoną kierownika domu kultury, gdzie Paweł rozpoczyna pracę. Dochodzi do romansu z bardziej doświadczoną, starszą i obarczoną dzieckiem Krystyną. Paweł wyznaje prawdę mężowi Krystyny naiwnie wierząc, że uczciwe potraktowanie sprawy jest właściwym rozwiązaniem. Krystyna nie zgadza się na porzucenie męża. Paweł jedzie do Warszawy na próbne zdjęcia. Poznaje się tam z Anką. Zbliża ich wspólna praca przy zdjęciach próbnych i podobne pierwsze nieudane doświadczenia życiowe. Spędzają razem noc w hotelu. Nazajutrz na próbnych zdjęciach Anka improwizując aktorską sytuację odtwarza ich intymną rozmowę z hotelu. Paweł buntuje się i ucieka z planu, nie chcąc sprzedawać się za wszelką cenę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1977
  Łagów (Lubuskie Lato Filmowe)-Nagroda ZSMP
  za wybitne walory ideowo-wychowawcze
2022.05.21 07:01:27
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl