Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRUK

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1976
 • Premiera:
  1990. 08. 30
 • Barwny, 53 min

Jest to bajka dla starszych dzieci. Bohater bajki, Maciek, ma 10 lat, jest synem trębacza ratuszowego w Poznaniu. Pewnego dnia w czasie burzy, gdyn bawił się w Ratuszu, u stóp chłopca znalazł się wielki kruk z przestrzelonym skrzydłem. Kiedy Maciek go podniósł, okazało się, że czas cofnął się o kilkaset lat. Maciek wraz z siostrą Kasią pielęgnowali kruka, aż któregoś dnia ptak znikł. Po pewnym czasie zjawił się tajemniczy nieznajomy - Król Kruków, który podziękował za opiekę. Był on owym rannym ptakiem i teraz ofiarował Maćkowi czarodziejską trąbkę, którą chłopiec zawsze może go wezwać na pomoc. Maciek przypomniał sobie o tym w czasie najazdu wroga na miasto. Na dźwięk trąbki zjawiły się kruki, które zmusiły wrogów do ucieczki. Maciej wraca z wędrówki po ratuszu do domu. I nie bardzo wie, czy mu się to wszystko przyśniło, czy też zdarzyło się naprawdę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Opowiadanie Czesława Kędzierskiego
Opowiadanie
AutorCzesław Kędzierski
2017.02.11 05:43:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski