Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LISTY Z ROSJI

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2017
 • Premiera:
  2017. 03. 13
 • Barwny, 89 min

Markiz Astolphe de Custine (1790 - 1857), francuski pisarz i podróżnik w swoich "Listach z Rosji" pisał o czasach panowania Mikołaja I. Dziennik z podróży po Imperium Rosyjskim stał się wydarzeniem literacko - politycznym zachodnich stolic. De Custine spotkał się nie tylko z całą elitą ówczesnej Rosji - przyjął go nawet sam imperator - lecz także rozmawiał ze zwykłymi mieszkańcami największej absolutystycznej monarchii świata: mieszczanami, robotnikami, nawet więziennymi strażnikami. Efekt tych doświadczeń był porażający.
Dokonana przez Wawrzyńca Kostrzewskiego dla Teatru TV adaptacja tego swoistego reportażu, w niezwykle dojmujący, a jednocześnie wyrafinowany artystycznie sposób, oddaje społeczny i psychologiczny klimat rzeczywistości, którą zobaczył i opisał francuski podróżnik. Spektakl w swojej formie przypomina najlepsze lata Teatru TV, poprzez umiejętność połączenia współczesnej narracji telewizyjnej ze środkami wyrazu klasycznej metafory teatralnej. Jednakże co najważniejsze - widz ma okazję zobaczyć sztukę o czasach naszych, i o Rosji takiej, jaką ona była i będzie zawsze. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
LISTY Z ROSJI
AutorAstolphe de Custine
PrzekładBeata Geppert
W spektaklu wykorzystano trzy listy Astolphe'a de Custine: list z 12 lipca, list z 27 lipca, list z 17 sierpnia.

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2017
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda Publiczności
 • 2017
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za reżyserię
 • 2017
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda aktorska
  za rolę męską w spektaklu tv
 • 2017
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda Honorowa im. Krzysztofa Zaleskiego
2024.06.06 04:42:14
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.