Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIROSŁAW BAŁKA: NERW.KONSTRUKCJA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Barwny, 24 min

Punktem wyjścia do reportażu o jednym z najważniejszych europejskich artystów współczesnych jest otwarta w listopadzie 2015 roku wystawa w Muzeum Sztuki w Łodzi. Kuratorki zgromadziły na niej prace pochodzące z różnych etapów twórczości Mirosława Bałki. Większość z nich po raz pierwszy zostaje udostępniona publiczności. Prace te pozwalają śledzić ewolucję artystyczną Bałki nie na podstawie najbardziej znanych, sztandarowych, ale tych dotychczas uznawanych za marginalne. Obok rysunków pojawiają się tu również obiekty - rzeźby rzadko albo nigdy do tej pory niepokazywane. Wiele z nich pochodzi bezpośrednio z pracowni artysty. Wystawa nie jest zatem klasyczną retrospektywą, ale biograficzną i intymną opowieścią. Idąc jej tropem w naszym reportażu odwiedzamy pracownie artysty w Otwocku. Mirosław Bałka opowiada o korzeniach swoich artystycznych poszukiwań, o szczególnej roli materiałów, których używa w swoich pracach oraz o roli, jaką odegrał jego dawny dom rodzinny, obecnie zamieniony w pracownię, jak pamięć miejsca i przestrzeń, która go otaczała przełożyła się na tematy i sposób myślenia o rzeźbach.
O dziełach Bałki w reportażu opowiadają również krytycy i kuratorzy: Kasia Redzisz, Jarosław Suchan - dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Andrzej Przywara. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2018
  Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce)-Wyróżnienie
2018.04.16 00:24:37
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency