Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KROKODYL W WALIZCE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 26 min

W celu zminimalizowania handlu zagrożonymi gatunkami roślin i zwierząt wiele państw na całym świecie podpisało tzw. Konwencję Waszyngtońską, czyli CITES. W warszawskim Zoo powstał ośrodek rehabilitacji dla przemycanych lub porzucanych zwierząt egzotycznych, bo nadal wiele ich trafia pod opiekę ludzi. Ciągle jeszcze zdarzają się próby nielegalnego wwozu do Polski chronionych gatunków zwierząt lub pamiątek wykonanych z ich fragmentów. Stąd potrzeba informowania społeczeństwa o tym co nie może być do Polski wwożone. Nawet niewinnie wyglądające muszelki mogą być przyczyną poważnych problemów na granicy.
Film przestrzega i ostrzega, pokazuje co i dlaczego jest zakazane, a także pokazuje skuteczność działań służb celnych, policji i ekologów. Po obejrzeniu tego filmu turysta będzie inaczej patrzył na niektóre pamiątki oferowane na bazarach w egzotycznych krajach. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 08:54:18
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego