Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BADACZE NATURY

 • Cykl dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2010
 • Barwny, 15 odcinków x ok. 15 min

Cykl o przyrodzie i ludziach, których pasją jest zgłębianie jej tajników. Intryguje ich wszystko, co żyje i żyło na planecie Ziemi. Są wśród nich badacze godowych zachowań ptaków, tropiciele śladów zostawionych na śniegu przez watahy wilków, obserwatorzy owadów żyjących w spróchniałych pniach drzew, odkrywcy szkieletu pierwszego polskiego dinozaura, zwanego smokiem z Lisowic. Cykl pokazuje ogromne bogactwo przyrody, naturę jej badaczy oraz silne emocje, które towarzyszą naukowym odkryciom. W filmach zobaczymy m.in. wilki, nietoperze, niedźwiedzie, foki, owady zatopione w bursztynie, mikroskopijne otwornice, dinozaury, bobry. Tłem akcji jest przyroda, piaszczyste plaże Bałtyku, zimowe krajobrazy Beskidu żywieckiego, hale i lasy reglowe Tatr, kościoły i cerkwie zagubione w Beskidach, gdzie mieszkają nietoperze, konary wiekowych dębów w Puszczy Białowieskiej, rozległe rozlewiska Bugu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Nowogard (Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego "Ekofilm")-Grand Prix
  za "perfekcyjną epopeję o życiu wilków, ukazującą jego blaski i cienie oraz wyjątkowe walory poznawcze dla każdego widza, bez względu na wiek" w filmie "Wyjąc z wilkami" z cyklu "Badacze natury"
 • 2012
  Nowogard (Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego "Ekofilm")-Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej
2020.08.07 00:15:21
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl