Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FATUM

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Barwny, 22 min

Adam Nowak, młody mieszkaniec polskiej prowincji, powraca w rodzinne strony po męczącym procesie rekrutacyjnym. Nocny pociąg, którym podróżuje, wydaje się być prawie pusty ale młodzieniec nie może narzekać na brak towarzystwa. Już początek długiej podróży przynosi problemy, a w środku nocy Adam poznaje tajemniczego Lucjana.
Z pociągu wysiada półprzytomny, ze świeżymi ranami na twarzy. Z upływem czasu, pod wpływem nowych bodźców, Adam stopniowo przypomina sobie tragiczne wydarzenia ostatniej nocy.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2015
  Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich)-Nagroda im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu
 • 2016
  Hudson (The Indie Gathering International Film Festival)-Nagroda za najlepszy film krótkometrażowy w kategorii: Crime Drama
 • 2016
  Hudson (The Indie Gathering International Film Festival)-Nagroda za najlepsze zdjęcia w filmie krótkometrażowym
 • 2016
  Atlanta (Atlanta Underground Film Festival)-Nagroda dla najlepszego zagranicznego filmu krótkometrażowego
 • 2017
  Ottawa (Creation International Film Festival)-Nagroda aktorska
2017.04.22 00:41:54
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl