Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAPA GINĄCEGO ŚWIATA

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 4 odcinki x ok. 25 min

Cykl dotyczący ratowania gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem, na skutek niekontrolowanego pozyskiwania ich ze środowiska naturalnego w celach komercyjnych. 4 części cyklu realizowanego na kilku kontynentach, dotyczą problemów, o których polski widz słyszał, lecz zwykle nie zdaje sobie sprawy, że czasem sam w pośredni sposób ponosi odpowiedzialność, za szkody wyrządzane naturze.
Gospodarzem programu jest Mateusz Damięcki, aktor, podróżnik i pasjonat przyrody. Odbył podróże do krajów znanych z egzotyki, miejsc które większości z nas kojarzą się z pięknymi zdjęciami na pocztówkach. Ale jednocześnie są miejscami bestialskich rzezi zwierząt czy rabunkowego wyniszczania ekosystemów. Odkrył dla widzów mniej znane wizerunki niektórych państw. A jednocześnie przekona się, a z nim widzowie, że odpowiedzialność za niszczenie tamtejszej przyrody, czasem ponoszą… bogate społeczeństwa, także Europejczycy. Przewodnikami Mateusza po odległych regionach globu, są pracujący tam przyrodnicy, działacze organizacji zajmujących się ochroną gatunków.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 06:31:03
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency