Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WARIACJA NA WIOLONCZELĘ SOLO

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2016

Dominik Połoński jest wiolonczelistą, laureatem wielu nagród w kraju i za granicą. Jest także jedynym na świecie wiolonczelistą, który gra tylko jedną ręką. W wyniku choroby nowotworowej doznał w 2004 r. paraliżu lewej strony ciała i, choć odzyskał w dużej mierze sprawność, lewa ręka pozostała bezwładna. Myśl o powrocie do muzyki i wiolonczeli pomagała mu w walce z chorobą. Jego gra oszałamia, elektryzuje tak, jakby zbierała w sobie wszystkie emocje z krytycznego momentu życia. Aleksandra Rek dyskretnie wnika w życie artysty, w kulisy jego codziennych zmagań, lęków i radości, w bolesne wspomnienia i nadzieje na przyszłość.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2016
  Łagów (Lubuskie Lato Filmowe)-Srebrne Grono
  w Konkursie Filmów Dokumentalnych; za "wysoką kulturę filmowego obrazu w dokumencie ukazującym, że miłość do muzyki pomaga wygrać trudną walkę o życie"
 • 2016
  Budapeszt (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych o Prawach Człowieka)-Nagroda dla najlepszego filmu studenckiego
 • 2016
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Dyplom Honorowy
  za "oryginalny i wysublimowany wizualnie portret artysty, który pokonując chorobę nie rezygnuje z uprawiania sztuki"
 • 2018
  Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce)-II Nagroda
2019.04.15 00:14:42
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor