Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W MGNIENIU OKA

  • Podtytuł: 40 LAT FESTIWALU POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 66 min

Od debiutu w 1974 roku do dziś Festiwal Filmów Polskich przeszedł naprawdę wiele. Przez blisko 40 lat rozegrana została niejedna bitwa z cenzurą, której wyrazem było pomijanie a następnie honorowanie pułkowników, pseudonimowanie tematów najbliższych społeczeństwu. To w kinie niezwykle wymownie odznaczyła się transformacja ustrojowa początku lat 90. W charakterze i stylistyce kina ostatniej dekady XX odcisnęły się fascynacje twórców nieobecnym wcześniej kinem gatunków. Przez kilkanaście lat trwała wojna o widza filmów polskich i walka o odbudowę tożsamości naszego kina i jego oryginalnego języka, wreszcie walka o przywrócenie festiwalowi miejsca na mapie najważniejszych imprez filmowych w kraju.
W mgnieniu oka to montażowy film dokumentalny podsumowujący 40 lat istnienia najważniejszej imprezy filmowej w Polsce. Film jest wędrówką do najstarszych odsłon imprezy, opowiedzianą przy użyciu materiałów archiwalnych, przede wszystkim zachowanych w zbiorach Telewizji Polskiej oraz innych archiwów (np. WFDiF). Drugim elementem tworzącym film są cytaty z najważniejszych filmów czterdziestolecia. Narrację w filmie wyznaczają archiwalnie migawki z kolejnych edycji festiwalu, w których odnajdziemy fragmenty wywiadów z organizatorami festiwalu, wypowiedzi gości, podsumowania dziennikarzy, wyjątki z uroczystych gal zamknięcia i z reportaży telewizyjnych. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 08:53:41
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency