Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NANAQUI

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1998
  • Barwny, 57 min

Spektakl zarejestrowany podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta'98, wystawiony przez El Teatro del Silencio, którego liderem na jest chilijski reżyser i aktor - mim Mauricio Celedón. Po studiach w Santiago de Chile Celedón wyjechał do Hiszpanii, a potem do Francji, by studiować sztukę mimu u Étienne 'a Decroux i Marcela Marceau, występować jako aktor - mim, a na koniec być aktorem Théâtre du Soleil Ariane Mnouchkine. W 1989 powraca do Chile, gdzie zakłada El Teatro del Silencio. Z kolejnymi pięcioma spektaklami zespół przemierza trzy kontynenty, biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach. Od początku istnienia zespół skoncentrowany jest na badaniu granic teatru gestu i emocji przy użyciu mimu, tańca i muzyki. To doświadczenie wyznaczyło nowy trop poszukiwań grupy. Próbuje ona odtąd znaleźć odpowiedź na pytanie, co może wyniknąć z połączenia teatru gestu ze sztuką cyrku.
Pierwszym efektem owych poszukiwań był spektakl „Nanaqui...”, w którym w niezwykle ekspresyjny sposób opowiedziano historię „świętego szaleńca” Antonina Artaud. Spektakl opowiada o czterech ostatnich latach życia poety i wielkiego reformatora teatru. Inspiracją do jego powstania była wizja zawarta w stworzonych przez Artauda manifestach „teatru okrucieństwa”. Nanaqui to imię, jakim nazywała Artauda matka, i pod którym figurował w aktach szpitala psychiatrycznego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:15:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor