Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

22 CZERWCA 1941

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1995
  • 16 min

22 czerwca 1941 - dzień, który stanowi w II wojnie światowej zwrot od sojuszu i współpracy niemiecko - sowieckiej do zażartego konfliktu zbrojnego. Niemieckie kroniki filmowe zawierają interesujący materiał z dwóch okresów: czas sojuszu - sowieckie dostawy żywności, surowców i paliw dla Rzeszy toczącej wojnę w Europie, a także czas walki - pierwsze tygodnie wojny, porażająca klęska armii sowieckiej, obrazy niemieckiego natarcia i sowieckich jeńców idących do niewoli, wielkie ilości zniszczonego i porzuconego uzbrojenia i sprzętu. Rzeczywistość pierwszego tygodnia wojny niemiecko - sowieckiej była jednym z najbardziej zakłamanych zdarzeń wojny światowej. Wybór sekwencji z niemieckich kronik, uzupełniony danymi własnymi sowieckiej armii o stratach, odtajnionymi i opublikowanymi w ostatnich latach oraz fragmentami wspomnień Józefa Czapskiego i refleksjami Aleksandra Sołżenicyna. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:46:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl