Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FIGURA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Barwny, 9 min

Głównym bohaterem filmu jest… figura Jana Pawła II, a dokładniej największa na świecie rzeźba polskiego papieża znajdująca się w Parku Miniatur Sakralnych w Częstochowie. Oglądamy proces powstawania posągu – od początkowych prac w fabryce, w której na co dzień produkuje się krasnale ogrodowe, do chwili ustawienia czternastometrowej figury na terenie parku. Krótkometrażowy film Katarzyny Gondek zadaje pytanie o potrzebę mitu i obecności kiczu w religii.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2015
  Petersburg (Festiwal Filmów Krótkich, Dokumentalnych i Animowanych "Message To Man")-Wyróżnienie
  w kategorii filmu eksperymentalnego
 • 2015
  Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących)-"Frapa" w kategorii: Forma
  za "wyjście poza ramy filmu dokumentalnego i czystą obserwację rzeczywistości. Rada festiwalu zauważyła, że dominującą cechą filmu jest posługiwanie się środkami przynależnymi do kina fabularnego. Jego atutem są walory artystyczne: oryginalne zdjęcia, kreacyjne wykorzystanie dźwięku, montaż i panowanie nad dramaturgią filmową. Rada podkreśla, że forma nagrodzonego dokumentu w znaczący i harmonijny sposób współgra z treścią filmu"
 • 2016
  Las Palmas de Gran Canaria (LPA Film Festival)-Nagroda Specjalna Jury
 • 2016
  Bukareszt (NexT International Film Festival)-nagroda za najlepszy dźwięk
 • 2016
  Saloniki (Thess International Short Film Festival)-Cinematic Achievement Award
2022.05.21 08:29:26
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego