Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PEWNEGO DNIA BĘDĘ SZEFEM KUCHNI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2010
  • Barwny, 56 min

Praca kelnera czy kucharza to bardzo popularne dorywcze zajęcie wśród młodych ludzi. Elastyczne godziny pracy, dobre wynagrodzenie i wysokie napiwki sprawiają, że znaczna część licealistów i studentów ma doświadczenie związane z gastronomią.
Są jednak też tacy, dla których gotowanie jest życiową pasją. Bohaterami "Pewnego dnia będę szefem kuchni" są uczniowie szkoły gastronomicznej w Grodzisku Mazowieckim - Patryk, Karol, Małgosia i Marysia. Reżyser ukazuje determinację uczniów i pasję w dążeniu do zrealizowania celu: wszyscy marzą o pracy w dobrych restauracjach. Uczniowie dzięki programowi Leonardo, który jest częścią nowego programu edukacyjnego Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme) mieli okazję odbyć 3-tygodniowy staż w Nicei. Kamera towarzyszy młodym ludziom w ich codziennych zajęciach w szkole, podczas praktyk w różnych warszawskich hotelach, oraz w trakcie wymarzonego wyjazdu do Francji. Bohaterowie opowiadają o tym, co podoba im się w zawodzie kucharza, o trudnościach i swoich obawach.
Widzowie mają okazję obserwować przemianę Patryka, Karola, Małgosi i Marysi. Doświadczenie, które zdobyli w Nicei okazało się dodatkową motywacją do dalszego kształcenia w zawodzie, czy nauki języków obcych. Staż we Francji udowodnił, że świat stoi przed nimi otworem, a wszystko zależy od nich samych. Czy w przyszłości uda im się spełnić marzenia, czy będą pracować z najlepszymi szefami kuchni, czy będą prowadzić własne restauracje?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 08:47:38
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych