Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

IN VITRO. 9 MIESIĘCY PÓŹNIEJ

  • Telenowela dokumentalna
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2013
  • Barwny

Odcinek 1: Bohaterami są Dorota i Artur Ruszczykowie z Płocka, znani z drugiego odcinka serii z 2013 roku, którzy po raz drugi podeszli do pełnej procedury in vitro. Ponad 7 lat bezowocnych starań, rozpacz z powodu dwóch poronień i niepewne rokowania na przyszłość (brak jednoznacznej przyczyny niepłodności pary - niepłodność idiopatyczna) nie odebrały im siły, by dalej walczyć o dziecko. Po wykonanym w czerwcu 2013 roku transferze dwóch zarodków para dowiedziała się, że Dorota jest w ciąży. Na początku lipca USG ujawniło ciążę bliźniaczą. We wrześniu odwiedziliśmy małżonków w rodzinnym Płocku. Dorota zniosła pierwsze trzy miesiące ciąży dość dobrze. Towarzyszyły jej charakterystyczne dla tego okresu symptomy. Para przygotowywała się do przeprowadzki do nowego mieszkania.
Odcinek 2: Bohaterami są Karina i Artur Lewandowscy z Poznania, których widzowie poznali już odcinku 5 serii z 2013 roku. Ich starania o dziecko trwały dwa lata. Zaraz po ślubie para zrobiła podstawowe badania. Okazało się, że Artur choruje na azoospermię, czyli całkowity brak plemników w nasieniu. W krótkim czasie wyszło na jaw, że Karina ma niedrożne jajowody. Ich szanse na poczęcia dziecka w naturalny sposób były zerowe. Dwa lata temu Artur zdecydował się na biopsję jąder. W najądrzach znaleziono żywe plemniki. Para zdecydowała się na zapłodnienie in vitro. W 2012 roku podeszli do pierwszej próby, która zakończyła się niepowodzeniem. Po roku spróbowali ponownie. Karina była stymulowana hormonalnie według tzw. długiego protokołu. Na dzień przed punkcją pomyliła czas podania najważniejszego leku. Mimo słabych rokowań zaszła jednak w ciążę. Na początku lipca USG potwierdziło prawidłowo rozwijający się pojedynczy płód. Odwiedziliśmy parę w czwartym miesiącu ciąży, podczas pierwszych, większych zakupów artykułów dla dziecka. Dowiedzieliśmy się, że termin porodu jest wyznaczony na 13 lutego 2014 roku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

2017.12.05 01:41:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego