Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚWIATEM RZĄDZI BÓG

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2014
 • Barwny, 52 min

Film o ojcu Jerzym Tomzińskim, jednym z najbardziej fascynujących ludzi Kościoła katolickiego w Polsce. Ojciec Jerzy Tomziński uczestniczył w Soborze Watykańskim II, spotykał się z papieżami: Piusem XII, Janem XXIII, Pawłem VI, Janem Pawłem II i Benedyktem XVI. Rozmawiał z jednym z najbardziej znanych zakonników świata, świętym ojcem Pio. To człowiek legenda, urodzony w 1918 roku.
Ojciec Jerzy Tomziński OSPPE - doktor prawa kanonicznego, najstarszy zakonnik na Jasnej Górze, dwukrotny generał Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika. Trzykrotnie był przeorem klasztoru paulinów na Jasnej Górze. Jest obdarzony wyjątkowym poczuciem humoru.
W filmie opowiada o dramatycznych losach Jasnej Góry w czasie II wojny światowej, gdy istniało realne zagrożenie zbombardowania klasztoru przez Niemców. W 1945 r. przyjmował pierwszą delegację komunistycznego rządu lubelskiego z premierem Osóbką Morawskim w jasnogórskim klasztorze. Narażał się na represje, organizując Śluby Jasnogórskie Narodu Polskiego i jeżdżąc do prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego w czasie jego uwięzienia. Ojciec Tomziński wspomina również rozmowy z prymasem Wyszyńskim i kard. Wojtyłą.
Film został zrealizowany w klasztorze na Jasnej Górze w Częstochowie w 2014 r. Wykorzystano bezcenne materiały archiwalne, zarówno Telewizji Polskiej, jak i Archiwum Jasnej Góry i Archiwum pisma Głos Ojca Pio. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2015
  Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych)-"Brązowa Szabla" w kategorii filmu dokumentalnego
 • 2015
  Częstochowa (Polonijny Festiwal Multimedialny "Polskie ojczyzny")-Nagroda Specjalna
  z okazji Jubileuszu 10- lecia Polonijnego Festiwalu za wielokrotny udział i promocję Jasnej Góry jako miejsca spotkań Polaków
 • 2015
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów)-II Nagroda w kategorii filmu dokumentalnego
2017.02.11 07:19:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych