Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BEZ OGRANICZEŃ

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1987
  • Barwny, 11' 20"

Dokument o znanym fotografiku (należał do Grupy Artystycznej założonej z Beksińskim i Lewczyńskim) i awangardowym w latach 50./60. artyście malarzu poznańskim Bronisławie Schlabsie (1920-2009). Fragmenty jego "Notatnika Osobistego" czyta Janusz Michałowski. Są to rozważania artysty o widzeniu świata, o nim samym i jego twórczości. Podstawowym tworzywem jego obrazów były "odpadki cywilizacji": sproszkowane aluminium, masa kablowa, nitro bezbarwne i rozpuszczalnik. Twierdził, że swoje pojmowanie sztuki w dużej mierze zawdzięcza Hasiorowi, że on rozbudził jego wyobraźnię. - B. Schlabs z zawodu był inżynierem konstruktorem. Pasją stały się zdjęcioobrazy - jak nazywał swoje prace. Tworzył je by skłaniać ludzi do refleksji, również, by pokazać portrety osób, które szczególnie cenił. Wspominał muzykę J.S.Bacha i poezję R.M.Rilkego, Agnieszkę Duczmal i Konrada Lorenza. Kamera pokazuje pracownię artysty w piwnicy domu na Wildzie i atelier w altanie działkowego ogródka. - Ten dokument filmowy jest swoistym zdjęcioobrazem Bronisława Schlabsa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 07:19:30
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman