Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TANGO PAPIEŻA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2014
  • Barwny, 52 min

Pozytywny odbiór postaci nowego papieża Franciszka budzi u wielu pytanie: skąd się taki wziął? Co wpłynęło na życie Jorge Mario Bergoglio w jego rodzinnych stronach? Jakie miejsca, zdarzenia, osoby wpłynęły na Jorge? Co kształtowało jego osobowość, cechy charakteru, pasje, ważne decyzje życiowe? Co i kto ukształtował jego postawę, np. pokory, bezpośredniości, ewangelicznego stosunku do osób starszych, ubogich i odrzuconych. Skąd wzięły się u niego gesty prostoty życia, np. odrzucenie przywilejów: skromne mieszkanie, korzystanie z komunikacji miejskiej, etc. Co wpłynęło na jego charyzmat człowieka modlitwy? Czy taki był zawsze? Czy był zawsze nieskazitelny? Jakie miał przeszkody? (np. nie chciał wyspowiadać narkomana, bo śpieszył się na pociąg). Co przychodziło mu najtrudniej? Jak walczył ze swoimi wadami? Jak i o co walczył? (np. z rządem Argentyny o godność życia). Jakich upokorzeń doznał? (np. oskarżenie o donos na porwanych księży w czasach dyktatury lub z "Mamami z placu de Mayo"). Czy jako biskup, kardynał i prymas Buenos Aires miał kłopoty z podwładnymi co do nakazywania im, by stosowali "środki ubogie" i we wdrażaniu swego stylu prostoty?
Będziemy poszukiwać śladów papieża Franciszka w stolicy Argentyny, gdzie urodził się, mieszkał i pracował. Będziemy rozmawiać z mieszkańcami Buenos Aires, którzy znali Ojca Świętego Franciszka jeszcze, zanim został papieżem. Oprócz rodziny, przyjaciół, znajomych, współpracowników abp. Bergoglia będą to zwykli ludzie, np. jego fryzjer, kioskarz, z którym codziennie rozmawiał i do którego zadzwonił, gdy został wybrany papieżem, fani klubu San Lorenzo (gdzie w latach 40. regularnie chodził z ojcem na wszystkie ligowe mecze piłkarskie), grupa trampkarzy. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.11.22 00:17:04
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency