Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WITAJCIE W BEZDOMNOŚCI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2013
 • Barwny, 50 min

Bezdomni z łódzkiego schroniska i ludzie, którzy zdecydowali się zobaczyć, jak to jest żyć bez dachu nad głową, są bohaterami nowego filmu Henryka Dederki.
Dederko przygląda się odważnemu pomysłowi, na który wpadł Jerzy Czapla, kierownik łódzkiego schroniska dla bezdomnych przy ul. Szczytowej. Jego placówka wymagała pilnego remontu. By zdobyć fundusze, postanowił zorganizować "miejski survival". Bezdomni ze schroniska mieli pokazywać "zwyczajnym" ludziom, jak wygląda ich życie. Mieli być przewodnikami, którzy pokazują swoim "podopiecznym", w jaki sposób walczą o przetrwanie na ulicach miasta. Uczestnicy projektu mieli szansę przekonać się, jak to jest funkcjonować w wielkim mieście bez dachu nad głową, spotykając się na każdym kroku z ludzką pogardą.
Projekt niestety nie zakończył się sukcesem. Schronisko nie uzyskało dzięki niemu potrzebnych środków. Jednak obraz Dederki, zamiast na miejskim survivalu, skupia się bardziej na postaciach biorących w nim udział bezdomnych. Stara się przybliżyć widzom, co sprawiło, że elokwentni, inteligentni i porządni ludzie, staczają się na dno i kończą na ulicy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu")-Grand Prix "Biała Kobra"
  za "poruszenie ważkiego tematu społecznego oraz spojrzenie na jedną z form równoległej rzeczywistości"
2017.02.11 02:16:30
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency