Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻYĆ NIE UMIERAĆ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Premiera:
  2015. 08. 28
 • Barwny, 81 min

  Okres zdjęciowy: wrzesień - listopad 2014.
  Lokacje: Warszawa (praski brzeg Wisły w okolicach Mostu Poniatowskiego), Budapeszt, Słowacja.

Film dedykowany zmarłemu w 2009 roku aktorowi Tadeuszowi Szymkowowi, który przedwcześnie zakończył swoją teatralną i filmową karierę z powodu śmiertelnej choroby.
Aktorem jest właśnie bohater filmu, 45 - letni Bartek Kolano, dla którego również wszystko się kończy. Po latach wielkiej pustki i walki z nałogiem alkoholowym, zapragnie zacząć nowe życie. Wprawdzie chałtury nie dają mu większej satysfakcji, ale przynajmniej zarabia na utrzymanie i może z nadzieją spojrzeć w przyszłość. Z trudem budowaną stabilizację burzy jednak diagnoza lekarska o raku, który skutecznie niszczy jego organizm. Bartek dowiaduje się, że zostało mu zaledwie kilka miesięcy życia. Próbuje wykorzystać ten czas na uporządkowanie swoich spraw, chce naprawić błędy z przeszłości, odnowić zerwane przyjaźnie, odbudować rodzinne więzi z dorosłą już córką. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2016
  Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")-"Jańcio Wodnik" za muzykę
 • 2016
  Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")-Nagroda Specjalna Organizatorów

ŻYĆ NIE UMIERAĆ w internecie

2023.01.18 01:11:22
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.