Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KICK

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Indie
  • Rok produkcji:
    2014
  • Barwny, 141 min

    Plenery w Polsce: Warszawa (m.in. Aleje Jerozolimskie, Stare Miasto, Ogród Saski, Trakt Królewski, Dworzec Warszawa Zachodnia, Dworzec Warszawa Centralna, Muzeum Historii Żydów Polskich, Most Poniatowskiego, Most Gdański, ul. Kruczkowskiego, Pałac Kultury i Nauki, Plac Teatralny, Aleja Jana Pawła II, Węzeł Marsa).

Utrzymane w komediowym tonie kino sensacyjne wzbogacone o wątek romantyczny. Zdjęcia do bollywoodzkiej produkcji były kręcone w Delhi, Glasgow, ale również w Warszawie. To pełna spektakularnych pościgów i efektownych scen akcji opowieść o pięknej kobiecie, pewnym nicponiu i ścigającym go policjancie. Drogi bohaterów krzyżują się w Warszawie.
Ona, dr Shaina Mehra, piękna i inteligentna, lekarz psychiatra, mieszka w stolicy Polski wraz z ojcem, babcią i siostrą. Jej sukcesy zawodowe, niestety, nie idą w parze z podbojami miłosnymi, co głównie spędza sen z powiek jej ojca, który szuka dla córki odpowiedniego kandydata, uznawszy, że nadszedł najwyższy czas, by poważnie pomyślała o zamążpójściu. Zależy na tym też jej młodszej siostrze, która wedle tradycji nie może wstąpić w związek małżeński przed nią. Do Warszawy przyjeżdża akurat syn kolegi ojca, Himanshu Tyagi. Urodził się w Londynie i jest prawdziwym dżentelmenem. Himanshu i Shaina znają się od dzieciństwa, chodzili razem do szkoły. Ojciec prosi córkę, by pojechała po Himanshu na lotnisko, mając nadzieję, że tych dwoje zapała do siebie uczuciem. A ona w końcu się zgadza. Rozmowa między młodymi przebiega w przyjacielskim tonie. Okazuje się, że obydwoje są w podobnej sytuacji, żadne z nich nie myśli o małżeństwie, jeszcze nie są gotowi na stały związek, a przede wszystkim nie widzą siebie jako pary na całe życie. W dalszej szczerej rozmowie Shaina wyjawia Himanshu, że jest wciąż zakochana w swoim ekschłopaku. Ale ich miłość z góry była skazana na przegraną. Ukochany Devi Lal Singh to bowiem awanturnik ii ryzykant, przedkładający lekkie życie nad poważne sprawy, choć jest bardzo inteligentny, skończył studia inżynierskie i mógłby osiągnąć wiele. Poznali się na ślubie jej koleżanki, która postanowiła wbrew rodzicom wyjść za mąż i uciekła z domu. Devi nigdzie nie zagrzewał długo miejsca, często zmieniał pracę. Był już zatrudniony w co najmniej kilkudziesięciu firmach i za każdym razem wylatywał z hukiem. Był skory do bójek i został nawet aresztowany. Shaina wybaczała mu wszystko i bardzo go kochała. W końcu zostawiła go jednak i wyjechała do Polski, gdzie mieszka tymczasowo jej rodzina. Minął już rok, kiedy ostatni raz widziała Deviego, on ani razu nie próbował się z nią skontaktować. Himanshu, który jest inspektorem policji, rewanżuje się dziewczynie swoją opowieścią. Do Warszawy przyleciał służbowo, podążając tropem przestępcy o pseudonimie Diabeł, który napada na skorumpowanych biznesmenów i urzędników, rabując ich nieuczciwie zdobyty majątek. Wkróce okazuje się, że Devi i Devil to ta sama osoba. Shaina przypadkowo spotyka ukochanego w Polsce. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 00:35:00
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.