Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PATRZĄC POD SŁOŃCE

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1971
 • Premiera:
  1972. 04. 12
 • Czarno-biały, 42 min

  Lokacje: Słowiński Park Narodowy.

Interesujące studium charakterów i zachowań ludzkich w niespodziewanych sytuacjach życiowych. Miejscem akcji filmu jest odludna plaża nad jeziorem (zdjęcia były kręcone w Słowińskim Parku Narodowym). W tym zacisznym i urokliwym miejscu spędza letnie wakacje pod namiotem dwoje ludzi: ładna dziewczyna o długich blond włosach i starszy od niej mężczyzna, który jest lekarzem. Błogi spokój zakochanej pary burzy pojawienie się na plaży obcego, który regularnie przypływa tu łódką z drugiego brzegu jeziora.
Od tej pory wakacyjny wypoczynek dziewczyny zostaje wywrócony do góry nogami. Kiedy jej partner wypływa na ryby, ona snując się po wydmach wypatruje nieznajomego, jakby czekała tylko na niego. Tajemniczy mężczyzna pojawia się jak zwykle w wyciągniętym swetrze, choć słońce mocno przygrzewa, i z aparatem w ręku. Fotografuje ptaki, krzewy, wodę, a także z ukrycia dziewczynę na plaży. A ona jest nim coraz bardziej zafascynowana, kokietuje go. Myśli o nim, co prowadzi do sprzeczek z partnerem, który wyraźnie zaczyna ją drażnić.
Codzienne spotkania dwojga obcych ludzi zbliża ich do siebie coraz bardziej. Okazuje się, że młody mężczyzna jest fizykiem, prowadził badania naukowe. Przez kilka miesięcy pracował przy reaktorze atomowym, gromadził materiały do pracy doktorskiej. Kiedy reaktor groził wybuchem i decydowały sekundy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami wszedł do środka, by zażegnać niebezpieczeństwo. Teraz cierpi na białaczkę, jego dni są policzone. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 02:22:34
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.