Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHŁOPIEC Z ŻABĄ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2014
 • Barwny, 73 min

Trzy lata z życia kilku dzieciaków, myjkarzy spod centrum handlowego Magnolia. Ich życiorysy bardzo podobne, matka nie żyje, ojciec pije, albo ojciec za granicą, matka nie daje sobie rady. W ich świecie nie ma dorosłych, lub odgrywają marginalną rolę. Chłopcy są jak Indianie, a samochody wyjeżdżające spod Magnoli to bizony, na które polują czyściciele szyb. Mają na Burger Kinga, mają na KFC, mają na piwo i mają na dopalacze. Czasem ukradnie się rynnę, czasem wyrwie się komuś telefon, a zimą można nieźle zarobić, chodząc po kolędzie. Na ulicy szybko się dorasta. Trafu trzeba, że w tym samym czasie, gdy powstawał film, w Wenecji stała, zanim jej nie usunięto, rzeźba Charlesa Raya „Chłopiec z żabą”. Co chłopiec może zrobić z żabą? Może ją nadmuchać, może ją zabić, może ją wypuścić.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2014
  Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty")-Nagroda dla najlepszego filmu w konkursie "Powiększenie"
2017.02.11 08:44:38
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency