Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRZYGODY PANA MICHAŁA

BUŁAT I SZABLA (11)

  • Odcinek serialu
  • 26 min

Pan Michał otrzymuje nowy rozkaz od hetmana Sobieskiego-ruszyć do twierdzy w Kamieńcu, do której podchodzi już sułtan z całą swoją potęgą. Barbara nie chce opuścić męża-po drodze spotykają Ketlinga i Krystynę, udających się również do twierdzy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

DYMY NAD TWIERDZĄ (12)

  • Odcinek serialu
  • 27 min

Twierdza będzie się bronić-pan Michał zostaje komendantem górnego zamku, a nadzór nad artylerią powierzono Ketlingowi. Biskup nie wierząc w możliwość utrzymania zamku rozpoczyna pertraktacje z Turkami. Obaj dowódcy składają przysięgę, że nigdy się nie poddadzą.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

HEKTOR KAMIENIECKI (13)

  • Odcinek serialu
  • 29 min

Ataki Turków zostają odparte, ale mimo bohaterskich walk z wrogiem dochodzi do podpisania rozejmu. Wojsko opuszcza zamek - wraz z nim wyjeżdżają Barbara i pan Zagłoba. Wierni przysiędze pan Michał i Ketling pozostają w twierdzy i wysadzają zamek w powietrze. Nad trumną pana Michała żegna go, unosząc złamaną szablę Wołodyjowskiego, sam hetman Sobieski.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.20 00:22:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski