Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SAMA SŁODYCZ

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2014
 • Premiera:
  2014. 03. 03
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 13 odcinków x ok. 40 min

  Okres zdjęciowy rozpoczął się w styczniu 2014.
  Lokacje: Warszawa.

Fryderyk to przykład mężczyzny, który dla wielu kobiet mógłby uosabiać ideał. Facet z klasą, zasadami, wrażliwy, inteligentny i nieco tajemniczy jak zresztą na pisarza przystało. Tyle tylko, że jest mocno pokiereszowany przez życie. Ukochana kobieta Marta - kilka lat temu zostawiła go z dnia na dzień i zabrała ze sobą ich syna - Stasia. A Fryderyk jest z tych, którzy jak kochają to na całe życie! Wciąż rozdrapuje ranę, która po tylu latach mogłaby się już zabliźnić. On jednak sprawia wrażenie, jakby w ogóle tego nie chciał. Zmuszony codziennością próbuje odbudować swój samotny męski świat według określonego porządku. Jednak wszystko zmienia się w jednej chwili, kiedy w drzwiach jego mieszkania staje dziewięcioletni Staś, którego nie widział od lat. Ku zdziwieniu Fryderyka, Marta oczekuje od niego, że oto nagle zdoła wcielić się w rolę ojca. Na Stasiu natomiast wymusza, żeby polubił tatę. I choć ani jeden, ani drugi nie jest przekonany do tego pomysłu, to nie mają wyjścia i muszą przynajmniej spróbować…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SAMA SŁODYCZ w internecie

1

 • Odcinek serialu

Głównego bohatera, Fryderyka Rekruta, poznajemy w dniu jego urodzin. A dokładnie podczas imprezy, którą zorganizował dla niego najlepszy przyjaciel i wspólnik - Wiktor. Zmęczony i trochę zakłopotany tym całym zamieszaniem Fryderyk wymyka się z klubu nocnego. Na wyjściu zostaje zaczepiony przez piękną Patrycję, której wyraźnie wpada w oko. On jednak pozostaje obojętny na względy kobiety i szybko znika z jej pola widzenia.
Fryderyk jest bardzo wycofany i nie dostrzega tego, w jaki sposób działa na kobiety. Ma swój świat. Świat romansu Cynthii i Charlesa, który sam tworzy… Jest pisarzem, a swoje książki wydaje pod pseudonimem - Margaret McIntosh. Poza tym Fryderyk jest wykładowcą języka włoskiego na Uniwersytecie. I ku swojemu wielkiemu zdziwieniu, właśnie tu po raz drugi spotyka piękną Patrycję zapoznaną podczas imprezy… Okazuje się, że Wiktor zorganizował mu nową asystentkę! Kobieta nie przestaje adorować Fryderyka, a jego niedostępność wręcz bardziej ją podkręca… Obserwujący to wszystko Wiktor szybko orientuje się, że Patrycja nie ma szans u jego przyjaciela. Ale mimo to nie ustaje w swoich staraniach znalezienia dla Fryderyka interesującej kobiety. W prezencie urodzinowym ustawia mu serię błyskawicznych randek. I tak Fryderyk poznaje policjantkę Kasię, Janinkę, siostrę Zenka oraz pozostałe dziewczyny - Elizę, Danutę, Jolantę i Dorotę. Żadna jednak nie jest w stanie zawojować jego serca. Ono bowiem, od kilku lat, należy do jednej kobiety - Marty. Jego największej Miłości i zarazem matki jego syna, która opuściła go i pozbawiła możliwości widywania się z dzieckiem. Fryderyk nie przestaje o niej myśleć. I jak się okaże słusznie! Marta bowiem, po kilku latach ciszy, dzwoni do Fryderyka i oznajmia mu, że już niebawem zjawi się u niego wraz ze Stasiem…
Świat "Samej słodyczy" to również świat Marianny - impulsywnej, szczerej i pełnej bezpretensjonalnego uroku młodej dziewczyny, która w swoim życiorysie ma już wiele barwnych kart. O niektórych swoich błędach i wyborach wolałaby, co prawda zapomnieć, ale wie, że lepiej wierzyć w drugie szanse niż czekać na cuda. Marianna bardzo chciałaby móc zapewnić dobry dom i sprawować pełnoprawną opiekę nad swoją sześcioletnią córką - Olą. Straciła ją właśnie przez tzw. błędy młodości. Obecnie dziewczynka jest z ojcem - byłym partnerem Marianny, Tadeuszem - który w żaden sposób nie ułatwia jej kontaktu z córką. Mimo że Ola wprost szaleje za mamą i ukochanym dziadkiem - Benedyktem. Tadeusz sprytnie wykorzystuje każdy drobiazg, żeby wytknąć Mariannie nieodpowiedzialność… Kiedy wprowadzi się do niej Radzio - jej nowy chłopak - takich powodów znajdzie się wiele…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2

 • Odcinek serialu

Fryderyk ulega namowom matki i spotyka się z jej psychoterapeutką, Sylwią.
W trakcie wizyty zwierza się pani doktor, że nie zasługuje na miłość. Tymczasem Patrycja postanawia na poważnie zagiąć parol na Fryderyka i nachodzi go w domu… Fryderyk speszony zainteresowaniem Patrycji zaczyna robić przed nią uniki.
Radek, chłopak Marianny, w tajemnicy przed nią rozmawia z jakąś kobietą. Jak się okazuje, swoją żoną... Marianna wścieka się i wyrzuca rzeczy Radka przez okno.
Marta oświadcza Fryderykowi, że podrzuci mu Stasia na kilka dni. A niedługo po tym zjawia się wraz z synem w mieszkaniu swojego byłego partnera. Staś nie jest zachwycony perspektywą pozostania u taty, z którym od dawna nie miał kontaktu. Dlatego ucieka mu przy pierwszej nadarzającej się okazji!
Fryderyk goniąc Staśka dostaje w głowę książką wyrzuconą z okna. Tak poznaje Mariannę oraz jej córkę Olę. Marianna musi interweniować w sprawie dziadka - Tajfuna, który po raz kolejny testuje na wózku publiczny budynek i jego użyteczność dla osób niepełnosprawnych, więc zostawia Olę pod opieką Fryderyka. Ten z kolei musi jechać na uczelnię, bo zaraz zaczynają się jego zajęcia. Zabiera więc dzieci i wychodzi… Kiedy Marianna wraca i nie zastaje w domu ani Oli, ani Fryderyka ze Staśkiem, wpada w przerażenie. Natychmiast zgłasza sprawę na policję…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu

Staś mieszka u Fryderyka. Bardzo chce wrócić do mamy, więc utrudnia ojcu życie jak może. Tymczasem Tadeusz, słysząc od Oli, że u Marianny zjawił się Radzio, nie bacząc na protesty córki, zabiera ją do swojego domu. Tadeusz nie ma zaufania do Marianny i do jej chłopaków.
Fryderyk przyprowadza Stasia do swojej matki Izabelli. Chce zostawić syna w dobrych rękach, ponieważ musi załatwić kilka spraw w związku z prywatną szkołą języka włoskiego, którą otwiera wraz z Wiktorem. Ku niezadowoleniu Fryderyka, jego wspólnik proponuje Patrycji pracę w nowej szkole. Kobieta jest przeszczęśliwa, będzie mieć jeszcze więcej okazji by złapać Fryderyka w swoje sidła!
Izabella natomiast jest zachwycona nową asystentką syna. Kobiety zabierają Stasia do kawiarni. Korzystając z chwili nieuwagi, chłopiec po raz kolejny ucieka. Tym razem jednak na długo… Cała rodzina rozpoczyna poszukiwania. Fryderyk, chcąc nie chcąc, musi przyznać się Marcie, że "zgubił" syna…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

4

 • Odcinek serialu

Fryderyk od kioskarza Leona dowiaduje się o całej historii Marianny. Dziewczyna straciła w wypadku samochodowym oboje rodziców i opiekę nad nią przejął ukochany dziadek Benedykt, zwany Tajfunem. Po urodzeniu dziecka miała kłopoty z prawem i dlatego Ola została przy jej byłym mężu, Tadeuszu. Teraz, kiedy dziewczyna wyszła na prostą, stara się za wszelką cenę odzyskać córkę…
Tymczasem Izabella odwiedza terapeutkę (tę samą, do której chodzi Fryderyk). Jest zdziwiona, że syn jest sumiennym pacjentem, nie odwołał jeszcze żadnego ze spotkań… Z kolei Staś próbuje namówić ojca, żeby umówił się na randkę z jedną z dziewczyn poznanych w klubie. Ma w tym swój cel - bardzo chce poznać policjantkę Kasię.
Ola bardzo tęskni za Marianną, nie chce rozmawiać z ojcem, ani jego żoną Basią. Marianna jedzie do Tadeusza zobaczyć Olę. Dziewczynka myśli, że przyjechała po nią i wpada w histerię, kiedy Tadeusz nie chce się zgodzić na wyjazd. W końcu jednak Tadeusz ulega Basi i Marianna zabiera córkę.
Fryderyk kupuje Staśkowi telefon. Korzystając z książki adresowej w telefonie taty, chłopiec dodzwania się do Marianny i umawia się z nią na spotkanie. Fryderyk za namową Staśka kupuje Mariannie kwiaty i zjawia się w salonie fryzjerskim. Zazdrosny Radzio, który próbuje namówić Mariannę, aby dała mu jeszcze jedną szansę, widząc Fryderyka, rzuca się na niego. Razem z patrolem policji przyjeżdża policjantka Kasia. Wywiązuje się ogromne zamieszanie. Staś jest zachwycony!

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

5

 • Odcinek serialu

Staś w dalszym ciągu próbuje namówić Fryderyka na randkę z policjantką Kasią. Ale ten jest nieprzejednany… Przy punkcie sprzedaży gazet Fryderyk ze Stasiem spotykają Mariannę, Olę i Benedykta. Fryderyk z pewną nieśmiałością przyznaje się Mariannie, że bukiet kwiatów był pomysłem Stasia… Tymczasem w salonie fryzjerskim trwają przygotowania do prestiżowego pokazu mody Paprocki & Brzozowski. Osa i dziewczyny są niezwykle podekscytowani! Gosia zabiera bratanka na backstage pokazu mody Paprocki & Brzozowski, w którym bierze udział. Stasiek w końcu stawia na swoim. Umawia się z Kasią, obiecując jej, że na spotkanie przyprowadzi Fryderyka. W tym czasie Fryderyk walczy z natarczywością Patrycji. Dziewczyna robi mu wyrzuty, że nie ma dla niej czasu! Fryderyk w gabinecie terapeutki nasłuchuje rozmowy zza drzwi. Pani doktor rozmawia z mężem. Fryderyk nie wie, że jest nim Radzio - były chłopak Marianny! Benedykt przeprowadza swój test użyteczności miejsc publicznych dla niepełnosprawnych w szkole włoskiego, należącej do Fryderyka. Pierwszy raz jest zadowolony z efektu i zapisuje się na włoski. Marianna przychodzi po Tajfuna do szkoły i spotyka Fryderyka… Tymczasem Stasiek znika Gosi z oczu. Biegnie na randkę z Kasią. Fryderyk z Marianną rozpoczynają poszukiwania. Kasia jest wyraźnie rozczarowana nieobecnością Fryderyka na randce. Odprowadza Stasia do domu, a ten bez pardonu zaprasza ją na noc…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu

Policjantka Kasia spędza noc u Fryderyka… na podłodze. Kobieta jest niepocieszona, że z randki nic nie wyszło. Dla Stasia natomiast Kasia w cywilu, bez policyjnego munduru, przestaje być tak fajna, jak mu się wcześnie wydawało… Dlatego, wbrew prośbom Fryderyka, Staś umawia go na randkę z inną kobietą. Tym razem będzie to Janinka! Staś dzwoni do Marianny, żeby umówić się z Olą na ślizgawkę. Ostatecznie na lodowisku zjawia się z Fryderykiem i Wiktorem. Podczas rozmowy chłopca z przyjacielem ojca wychodzi na jaw, że Wiktor podkochuje się w Gosi. Staś czeka na Olę, ale Marianna przychodzi sama… Okazuje się, że Olę zabrał Tadeusz! Dziś również wielki dzień dla Gosi i salonu Osy. Pokaz mody słynnego duetu Paprocki&Brzozowski, w którym jedną z głównych modelek jest Gosia! Osa i jego dziewczyny z salonu dbają natomiast o fryzury wszystkich modelek idących w pokazie. Okazuje się, że stylizacją fryzury Gosi zajmuje się właśnie Marianna. Dziewczyny niemal od razu bardzo przypadają sobie do gustu. A Gosia jest zachwycona pracą Marianny. Na widowni pokazu zasiada rodzina Rekrutów - Fryderyk ze Stasiem oraz pękającą z dumy Izabellą, a także Patrycja i Wiktor. Ten ostatni nie umie ukryć swojego "rozanielenia". Od zawsze podobała mu się Gosia, ale jej dzisiejsze wcielenie przechodzi jego najśmielsze oczekiwania! Po pokazie Fryderyk, Staś, Wiktor, Patrycja i Marianna jadą do domu Tadeusza, żeby zobaczyć się z Olą i oddać jej szmacianą lalkę - "Babcię". Tadeusz bardzo ostro reaguje na zebrane pod jego drzwiami towarzystwo. Marianna jest załamana… Fryderyk usiłuje podnieść ją na duchu.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

7

 • Odcinek serialu

Marta, po długiej ciszy, odzywa się do Fryderyka i Stasia. Syn, po raz pierwszy, szczerze przyznaje, że dobrze mu u ojca! Marta jest mocno zaskoczona tą zmianą nastawienia. Czy zechce ich rozdzielić? Staś spędza dzień u babci i cioci, z którymi również ma coraz lepszy kontakt. Uważa, że Izabella kompromituje Fryderyka, nosząc mu kanapki na uczelnię. Gosia tłumaczy bratankowi, że Musia ma nadmiar miłości i często daje temu wyraz… Niedługo później Izabella wybiera się na uniwersytet. Kanapki, które przygotowała dla Fryderyka oddaje jednak napotkanemu pod budynkiem mężczyźnie na wózku inwalidzkim. Tym mężczyzną okazuje się Benedykt, dziadek Marianny, który przyjechał na lekcję języka włoskiego. Między nim a Musią od razu wytwarza się nić porozumienia i sympatii… Z kolei Gosia przepytuje Wiktora na okoliczność adwokata Marianny. Mężczyzna przyznaje, że to Patrycja zmusiła go do pomocy Mariannie. Gosia nie kryje zawodu jego postawą. Stasiek, słysząc tę rozmowę, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. I znowu znika z domu… Okazuje się, że Stasiek pojechał sam do Józefowa, żeby porwać Olę! W domu Tadeusza zjawia się również Marianna, Osa, Patrycja i Fryderyk, ale bez adwokata… Okazuje się, że ten wystawił Mariannę w ostatniej chwili. Rekrut podejmuje się fortelu i postanawia udawać przed Tadeuszem jej mecenasa. Marianna jest mocno przestraszona zaistniałą sytuacją. Ma bowiem świadomość, że każde słowo Fryderyka w starciu z Tadeuszem może mieć ogromne znaczenie… Stasiek z kolei, w tym całym zamieszaniu, zapomniał, że to właśnie dziś umówił Fryderyka na randkę z Janinką!

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

8

 • Odcinek serialu

Marta wraca z Wenecji bez uprzedzenia. Fryderyk, który nie lubi niespodzianek, ma nietęgą minę. Domaga się wyjaśnień, ale jego ekspartnerka nie ma ochoty mu niczego tłumaczyć. Każe Stasiowi natychmiast się spakować, bo zamierza go zabrać do siebie. Wyśmiewa przy tym ojcowskie uczucia Fryderyka. Rekrut postanawia zawalczyć o syna. Tylko czy mu się to uda i co na to Staś? Staś namawia Martę na spacer do ZOO. Mimo oporów przyznaje się mamie, że chodzi o… randkę. Umówił się tu z tajemniczą Dżanet. Marta jest przekonana, że chodzi o dziewczynkę, mina jej rzednie, gdy widzi dorosłą kobietę. Podejrzewa, że Fryderyk wykorzystywał syna do umawiania się na randki. Zdenerwowana postanawia natychmiast powiedzieć Rekrutowi, co o nim myśli! Marianna odwiedza Benedykta. Stojąc w progu jego mieszkania, wpada w nerwowy szloch, następnie jej twarz rozpromienia uśmiech. Benedykt przygląda się wnuczce z wielkim zadziwieniem. Marianna w końcu opowiada dziadkowi o spotkaniu z Tadeuszem… Po wyprowadzce Stasia Fryderyk nie może znaleźć sobie miejsca. Każdy kąt mieszkania przypomina mu syna. Czarne myśli są dla niego natchnieniem i siada do pisania. Jego pracę przerywa nagły łomot do drzwi. To Zenon, brat Dżanet. W towarzystwie kolegów przyszedł rozmówić się z Fryderykiem, który wystawił jego siostrę… Zenon, zwolennik rozwiązań siłowych, od razu przechodzi do rzeczy. Fryderyka z opresji ratuje… telefon od Stasia. Staś leży w swoim pokoju, za ścianą słyszy rozmowę Marty i Dziubka. Dzwoni do Fryderyka. Po głosie Rekrut słyszy, że syn przeżywa ich rozstanie. Staś obawia się, że już nigdy więcej nie zobaczy taty. Fryderyk obiecuje chłopcu, że znajdzie sposób, aby mogli częściej się spotykać. Sam jest w rozsypce, stara się jednak, aby syn nie wyczuł jego nastroju. Nie wytrzymuje i daje upust swoim emocjom, gdy Staś wyznaje mu, że go kocha. Tymczasem Izabella atakuje Fryderyka, że zaangażował się w sprawy Marianny. Jej zdaniem fryzjerka nie jest odpowiednią partią dla syna! Musia stanowczo sugeruje, że powinien zainteresować się Patrycją. Fryderyk jest nieco odmiennego zdania… Jak zareaguje jednak na prośbę Marianny o to, żeby poudawał jej partnera? Dziewczyna jest przekonana, że to może polepszyć jej wizerunek w oczach Tadeusza. Podczas zajęć z włoskiego Fryderyka odwiedza Janinka. Bezceremonialnie wchodzi na wykład i przy studentach wita się z Rekrutem. Przyszła zachęcona przez Zenona, który twierdzi, że Fryderyk zamierza się z nią nadal spotykać. Studenci śmieją się pod nosem. Janinka - jej wygląd i sposób wysławiana się… Zupełnie nie przystaje do Rekruta. Po zajęciach zdeterminowana Janina nadal domaga się randki. Z odsieczą Fryderykowi przychodzi Patrycja… Okazuje się jednak, że najlepszym wyjściem będzie ucieczka! Staś, po kłótni z matką, swoim zwyczajem ucieka! Marta od razu domyśla się, gdzie szukać syna. Gdy nie zastaje Rekruta w jego mieszkaniu, swoje kroki kieruje do Izabelli. A tam dochodzi do nieprzyjemnej wymiany zdań między paniami. Marta zarzuca matce Fryderyka, że przyczyniła się do rozpadu ich małżeństwa! Tymczasem przed mieszkaniem Rekruta w towarzystwie brata i jego kolegów czeka Janinka. Na jej widok Fryderykowi miękną kolana. Chwilę później w drzwiach mieszkania Fryderyka pojawia się Marianna, po niej Patrycja, a na końcu Marta… Takiego kobiecego oblężenia Fryderyk jeszcze nigdy nie przeżył! Jaki będzie jego finał?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu

Marta rozgląda się po twarzach kobiet, które znajdują się w mieszkaniu Fryderyka i robi złośliwe uwagi. Fryderyk próbuje się tłumaczyć, ale wychodzi mu to dosyć koślawo. Z odsieczą przybywa mu Staś, ale jego wyjaśnienia również nie wzbudzają zaufania. Sytuacja powoli sama się wyjaśnia - najpierw wychodzi Janina, zaraz po niej Patrycja. A zdenerwowana Marta zabiera ze sobą syna… Zostaje tylko Marianna. Zaprasza Fryderyka i Stasia na urodziny Oli. Wyjawia, że dzięki wsparciu Rekruta, Tadeusz zgodził się, aby Ola zamieszkała na pewien czas z matką. Izabella umawia się z fachowcem na zbudowanie podjazdu dla wózków inwalidzkich przed jej domem. Rozmowie matki przysłuchuje się Gosia. Nie ma pojęcia, skąd wziął się pomysł na takie przedsięwzięcie. Izabella tajemniczo się uśmiecha… Fryderyk bezskutecznie próbuje skontaktować się ze Stasiem. Chłopiec jest wciąż obrażony na ojca - uważa, że został przez niego zdradzony! Sfrustrowany Fryderyk postanawia działać dalej. Udaje się do mieszkania Marty. Niestety, nikt mu nie otwiera… Z kolei Gosia przygotowuje się do wyjazdu do Paryża. Teraz gdy stała się twarzą agencji modelek, czeka ją dużo pracy. Nie mogąc skontaktować się z bratem, dzwoni do Wiktora z prośbą, aby przypomniał Fryderykowi o jej wylocie do Paryża. Zachęcona przez Wiktora umawia się z nim na "szybką kawę" przed podróżą. Marianna po raz pierwszy od bardzo dawna czuje się naprawdę szczęśliwa. Opowiada Tajfunowi o swoim samopoczuciu i przygotowaniach w związku z przeprowadzką Oli. Wyjawia, że zaprosiła na urodziny córki, Fryderyka ze Stasiem. Zapewnia, że zamierza wyjaśnić Tadeuszowi, że nic nie łączy ją z Rekrutem. Fryderyk żali się Patrycji, że Staś nie odbiera od niego telefonów. Patrycja wyczuwa dla siebie wielką szansę - postanawia udać zaangażowaną w problemy Fryderyka. Dzięki temu możliwe, że uda jej się zdobyć serce przystojnego wykładowcy. Ale czy Rekrut połknie haczyk? Izabella wpada na uczelnię, aby dopytać się Fryderyka o… Benedykta. Przyznaje się, że w kłótni z Martą powiedziała wszystko to, co od dłuższego czasu leżało na jej sercu. Twarz Fryderyka tężeje - ma świadomość, że dobre relacje z Martą to jedyna droga do częstych spotkań z synem. Obawia się, że niewyparzony język Izabelli raz na zawsze pogrzebał możliwość nawiązania bliższej więzi ze Stasiem. Dzwoni do Marty - jednak bezskutecznie. Tymczasem Staś pyta matkę o powód niechęci do kontaktów z Fryderykiem. Do chłopca dochodzi, że niepotrzebnie obraził się na ojca. Chce natychmiast go przerosić. Marta nie zgadza się. Staś podejrzewa, że matka wciąż kocha Fryderyka, stąd tyle w niej emocji. Marta oczywiście zaprzecza. Ale czy na pewno jej uczucie do Fryderyka wypaliło się już dawno? Zdenerwowany Wiktor z olbrzymim bukietem kwiatów czeka na Gosię w restauracji. Przegląda zapiski, które zrobił podczas rozmowy z Fryderykiem dotyczące upodobań siostry przyjaciela. Sprawdza, czy wszystko się zgadza. Chce zrobić na Gosi piorunujące wrażenie. Podczas spotkania Wiktor - choć na co dzień wyluzowany - czuje się spięty. Imponuje mu i jednocześnie przeraża Gosia - znana, piękna, u szczytu kariery… Izabella niestrudzenie poszukuje kontaktu do Benedykta. Prosi o numer telefonu Filipa, pracującego w sekretariacie w szkole Fryderyka i Wiktora. Dzwoni do Tajfuna z zamiarem umówienia się na randkę…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu

Fryderyk i Patrycja namiętnie się całują! Kobieta jest oszołomiona ze szczęścia, ale zachowanie Rekruta to raczej efekt jego frustracji i furii… Kiedy atmosfera staje się coraz bardziej gorąca… Fryderyk nagle się wycofuje! Szczerze wyznaje Patrycji, że sytuacja sprzed chwili to pomyłka. Kobieta wpada w szał! Wykrzykuje Fryderykowi, że jest beznadziejnym mężczyzną, który nie zasługuje ani na zainteresowanie jakiejkolwiek kobiety, ani na miłość własnego syna! Dopiero pod wpływem rozmowy z Wiktorem, Patrycja dochodzi do wniosku, że zachowała się wobec Fryderyka niestosownie. Nie powinna wylewać na niego swojej agresji. Postanawia go przeprosić i na nowo starać się o jego względy! Jest przekonana, że Fryderyk w końcu ulegnie jej czarowi... Tymczasem Izabella ma za sobą bezsenną noc. Wszystko przez spotkanie z Benedyktem. Kobieta przeżywa katusze - nie wie czy powinna zadzwonić… Fryderyk wpada bez pukania do gabinetu swojej psychoterapeutki. Sylwię bardzo dziwi zachowanie Rekruta. Stał się bowiem nieobliczalny! Widać, że minione wydarzenia odcisnęły piętno na jego charakterze. Targany nieznanymi dotąd emocjami Fryderyk postanawia natychmiast rozmówić się z Martą. Chce rozpocząć nowy rozdział w życiu, ale zanim to zrobi, musi stawić czoło przeszłości! Marianna w towarzystwie Oli odwiedza Tajfuna. Cała trójka nie posiada się z radości z powodu przeprowadzki Oli. Dziewczyna znajduje w mieszkaniu dziadka apaszkę. Jest przekonana, że to prezent od dziadka dla jej lalki. Marianna przygląda się Benedyktowi. Mimo zaprzeczeń podejrzewa, że Benedykta odwiedziła kobieta! Podczas spaceru z pradziadkiem Ola żali się, że chciałaby mieć pełną rodzinę. W złości rzuca lalkę na ziemię - nawet Babcia nie jest prawdziwa. Benedykt wpada na pewien pomysł. Dzwoni do Izabelli… Postanawia z pomocą Oli przetestować nową znajomą. Osa proponuje Mariannie, aby wyprawiła urodziny Oli w jego salonie. I tak ruszają przygotowania do przyjęcia. Marianna dzwoni do Fryderyka z pytaniem o potwierdzenie obecności. Dowiaduje się, że Staś wyjechał. Mimo tego prosi Fryderyka o przybycie. Tymczasem Rekrut z olbrzymim bukietem kwiatów idzie na uczelnię. Jako "nowy" Fryderyk postanawia stawiać czoło przeciwnościom! Na pierwsze zadanie wyznacza sobie szczerą rozmowę z Patrycją. W dosadny sposób chce zakomunikować koleżance, że nie jest nią zainteresowany. Patrycja interpretuje jednak zachowanie Fryderyka na swój sposób… Następnie Fryderyk spotyka się z radcą prawnym. Chce nabyć prawa do opieki nad synem. Jest przekonany, że to pozwoli mu również zbliżyć się do Marty… Szybko okazuje się, że na nic jego plany! Marta zamierza bowiem wyjść za mąż za Dziubka! Co na to Fryderyk?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.06.06 00:43:56
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.