Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NOKTURN

 • Spektakl telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2013
 • Premiera:
  2013. 11. 11
 • Barwny,
  Przeniesienie telewizyjne spektaklu teatralnego z repertuaru Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, w ramach projektu "Teatr Śląski w Twoim Domu".

"Nokturn", godzinny mono/duodram na Andrzeja Warcabę i pianistę Grzegorza Głowackiego, został napisany przez Tadeusza Bradeckiego na zamówienie Filharmonii Poznańskiej z okazji Roku Chopinowskiego. Tekst wydrukowany w międzyczasie w "Dialogu", jest gorzko-komediowym rozrachunkiem życiowym irlandzkiego kompozytora Johna Fielda na kilka miesięcy przed jego śmiercią w Moskwie w roku 1836. To właśnie Field, starszy o pokolenie od Chopina, pierwszy komponował romantyczne w formie i treści nokturny. Chopin tę formę rozwinął i podniósł na wyżyny talentowi Fielda niedostępne. Field, postać bardzo malownicza, do końca swego życia nie mógł tego Chopinowi wybaczyć… (www.teatrslaski.art.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NOKTURN
AutorTadeusz Bradecki

Varia
pokaż

2017.02.11 03:20:32
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency