Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TROPAMI MITÓW

  • Cykl dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1976
  • Barwny, części x ok. 40 min

Wyprawa polskich dziennikarzy do Indii. Zobaczymy Zatokę Bengalską. Poznamy historię morskiego żółwia, który jest gadem chronionym. Przyjrzymy się, jak tubylcy polują na żółwie jaja. Barką popłyniemy na północ Indii, poznamy indyjskie wsie, podpatrzymy codzienne zajęcia wieśniaków. W czasie podróży na słoniach przez dżunglę Hindusi opiszą nam drzewa charakterystycznego dla tego regionu: figowiec, orchideę, storczyk strefy monsunowej, tzw. "Wanda". Dowiemy się też trochę o zwierzętach mieszkających w dżungli: małpach, słoniach, krokodylach, tygrysie bengalskim, nosorożcu indyjskim. W czasie rejsu statkiem do Mekhalay poznamy krótką historię i zwyczaje ludu Garo zamieszkałego na brzegach rzeki. Odwiedzimy wioskę, gdzie odbywają sie uroczyste obchody "święta płodności". Zwiedzimy ruiny królewskiej rezydencji w Espurze. W jednej z wiosek przyjrzymy się obchodom "święta używania", których przejawem jest rytualny taniec mężczyzn i kobiet. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:49:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl