Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZNIKNIĘCIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Barwny, 63 min

  Lokacje: Kraków, Sarbinowo, Koszalin, Jaworzno.

Głównym bohaterem filmu jest Michał Kunicki, który wiedzie spokojne życie przy boku żony. Niestety ich szczęście burzy zaginięcie kobiety. Poukładany świat Michała legnie w gruzach. Mężczyzna za wszelką cenę próbuje dociec prawdy, co tak naprawdę się stało. Bohater popada z każdym dniem w coraz większą obsesję, a każdy kolejny trop zamiast przybliżać go do odkrycia prawdy ściąga kolejne katastrofy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
BIEGUNI
AutorOlga Tokarczuk
Opowiadania "Kunicki Woda", "Kunicki Woda II" i "Kunicki Ziemia" wchodzące w skład książki

Nagrody
schowaj

 • 2011
  Korynt (Bridges International Film Festival)-Nagroda za zdjęcia
 • 2012
  Amsterdam (Amsterdam Film Festival)-World Cinema Cinematography Award
2022.05.21 08:54:33
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski